Domácí

Babiš má zdravotní problémy, kvůli vyšetření zrušil program

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) kvůli zdravotnímu problému zrušil účast na bezpečnostní konferenci GLOBSEC v Bratislavě, která začala v úterý. Informoval o tom šéf tiskového odboru vlády Vladimír Vořechovský. Zastoupí ho vicepremiér Karel Havlíček (za ANO).

Babiš se musel na poslední chvíli omluvit z bezpečnostní konference GLOBSEC v Bratislavě. Důvodem jsou zdravotní problémy.

"Pan premiér se kvůli drobným zdravotním potížím rozhodl v úterý absolvovat preventivní zdravotní vyšetření," řekl TN.cz šéf tiskového odboru vlády Vladimír Vořechovský.

  

Babiše na konferenci zastoupí ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček. Řešit se na ní bude především oživení ekonomiky v Evropské unii po koronavirové pandemii.

Související obsah

"Se slovenským premiérem Eduardem Hegerem a rakouským kancléřem Sebastianem Kurzem bude diskutovat především o obnově evropské ekonomiky po pandemii covid-19, včetně implementace Nástroje na podporu oživení a odolnosti (RRF)," informoval Úřad vlády.

Mluvčí prezidenta Miloše Zemana popřál Babišovi brzké uzdravení. "Přeji panu premiérovi, ať je brzy zdráv a nabyde opět sil. Není vskutku jednoduché býti předsedou vlády v této době," napsal na twitteru.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Benziny se stane Orlen

Po více než 60 letech mění název nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic Benzina. Polský vlastník ji přejmenuje na Orlen. Čerpací stanice se již od ledna jmenovaly Benzina Orlen, Benzina teď z názvu vymizí úplně. Pod novým názvem se objeví prvních několik stanic v prosinci. Změna názvu se bude týkat rovněž čerpacích stanic Benziny na Slovensku.

Píše se na Deník.cz