Domácí

POZOR! V červenci nás čekají dva státní svátky, dotkne se to výplat důchodů

POZOR! V červenci nás čekají dva státní svátky, dotkne se to výplat důchodů
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com

Kvůli dvěma státním svátkům bude v červenci opět posunuto vyplácení důchodů. Komplikace pro některé může být zejména u druhého svátku, kdy se důchodu dočkají později. V případě prvního státního svátku budou naopak důchody vyplaceny s předstihem.

Česko si hned na začátku července připomíná věrozvěsty Cyrila a Metoděje a také upálení mistra Jana Husa. První státní svátek připadá na 5. července, druhý na 6. července.

Státní svátky se dotknou i některých důchodců, kterým se změní termín výplaty penze. Den věrozvěstů Cyrila a Metoděje nebude problematický, důchody s výplatním termínem 4. července přijdou totiž podle České správy sociálního zabezpečení s předstihem, lidé se jich dočkají už 2. července.

Problém mohou mít lidé, kterým má být vyplacen důchod 6. července, těm totiž dorazí s menším zpožděním, lidé se dočkají peněz až 7. července.

Související obsah

Ke změně výplatního termínu důchodů došlo v roce 2021 kvůli státním svátkům už třikrát, někteří důchodci se ještě musí připravit na jednu změnu. Ta se týká Vánoc, lidem, kterým by měl důchod přijít 24. prosince, přijde o den dříve.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz