Zahraničí

Žralok v Austrálii zaútočil na 10letého chlapce. Popsal okamžiky hrůzy

Žralok v Austrálii zaútočil na 10letého chlapce. Popsal okamžiky hrůzy
Zdroj: Getty Images

Obrovské štěstí měl teprve 10letý chlapec z Austrálie. Při potápění na něj zaútočil žralok. Ošklivě mu pokousal nohu. Přežil jen díky záchranářům, kteří pro něj skočili do vody a vytáhli ho na břeh. Z nemocničního lůžka popsal strašlivé okamžiky. Myslel si, že ho čeká jistá smrt.

Mělo to být dobrodružství, táta a syn ze západu Austrálie ale určitě nečekali, že se potápění u útesu Five Fingers zvrhne v boj o život. Na teprve 10letého Jacksona Barletta tam minulý pátek zaútočil agresivní žralok měděný.

Smrti hoch unikl jen o vlásek. Jak uvedl portál The Australian, žralok mu ošklivě pokousal pravou nohu. "Myslel jsem si, že zemřu. Všude byla krev, bylo to opravdu děsivé," popsal Jackson hrůzný zážitek.

Původně si myslel, že se k němu blíží neškodný žralok obrovský. Viděl jen stín, jehož pohyb se však neustále zrychloval. Potom už si pamatuje jen obrovskou bolest. "Naštěstí zrovna byli na pláži záchranáři. Skočili do vody a vytáhli mě na břeh," pokračoval chlapec.

Související obsah

Ten skončil v nemocnici a na lůžku si pobude ještě několik dní. Kromě jizev mu naštěstí nehrozí trvalé následky a bude normálně chodit. Dokonce se těší, až si zase zaplave v oceánu.

"Pořád mám žraloky rád, už se ale nikdy nechci ocitnout tak blízko takto velkého a agresivního," uzavřel.

Žena z Nového Zélandu štěstí jako chlapec neměla, žralok ji zabil:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz