Domácí

Na záchodě ve škole chlapce kousnul pavouk. Byl to nejspíš sklípkan

Na záchodě ve škole chlapce kousnul pavouk. Byl to nejspíš sklípkan
Zdroj: Profimedia

Na základní škole v Mladé Boleslavi bylo v pondělí pozdvižení. Na chlapeckých záchodech tam jednoho z žáků kousnul pavouk, podle vedení školy se jednalo zřejmě o sklípkana. Ředitelka vyhlásila na dva dny mimořádné volno kvůli dezinsekci.

Noční můra pro každého arachnofobika – tak by se dala popsat událost, která se odehrála v pondělí na 8. základní škole v Mladé Boleslavi. Na záchodech jednoho žáka kousnul pavouk.

"Dle informací byl menšího vzrůstu, zřejmě z podřádu sklípkani," informovala rodiče na webových stránkách školy ředitelka Jitka Houštěcká.

Chlapec je podle ní v pořádku, nicméně škola pro jistotu přijala preventivní bezpečnostní opatření. Na dva dny ředitelka vyhlásila mimořádné ředitelské volno kvůli dezinsekci a následnému odvětrání.

Související obsah

"Vím, že to mnohým z Vás přinese problémy s hlídáním, ale opravdu je nutné učinit opatření, aby byli žáci v bezpečí," vzkázala rodičům ředitelka.

Jaký druh pavouka chlapce kousl, se už zřejmě nikdo nedozví. Sklípkani se člení do mnoha čeledí, z nichž většina žije v tropických oblastech. V Česku se vyskytují jen tři druhy sklípkánků, kteří jsou ohrožení a pro lidi nepředstavují nebezpečí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz