Domácí

Na záchodě ve škole chlapce kousnul pavouk. Byl to nejspíš sklípkan

Na záchodě ve škole chlapce kousnul pavouk. Byl to nejspíš sklípkan
Zdroj: Profimedia

Na základní škole v Mladé Boleslavi bylo v pondělí pozdvižení. Na chlapeckých záchodech tam jednoho z žáků kousnul pavouk, podle vedení školy se jednalo zřejmě o sklípkana. Ředitelka vyhlásila na dva dny mimořádné volno kvůli dezinsekci.

Noční můra pro každého arachnofobika – tak by se dala popsat událost, která se odehrála v pondělí na 8. základní škole v Mladé Boleslavi. Na záchodech jednoho žáka kousnul pavouk.

"Dle informací byl menšího vzrůstu, zřejmě z podřádu sklípkani," informovala rodiče na webových stránkách školy ředitelka Jitka Houštěcká.

Chlapec je podle ní v pořádku, nicméně škola pro jistotu přijala preventivní bezpečnostní opatření. Na dva dny ředitelka vyhlásila mimořádné ředitelské volno kvůli dezinsekci a následnému odvětrání.

Související obsah

"Vím, že to mnohým z Vás přinese problémy s hlídáním, ale opravdu je nutné učinit opatření, aby byli žáci v bezpečí," vzkázala rodičům ředitelka.

Jaký druh pavouka chlapce kousl, se už zřejmě nikdo nedozví. Sklípkani se člení do mnoha čeledí, z nichž většina žije v tropických oblastech. V Česku se vyskytují jen tři druhy sklípkánků, kteří jsou ohrožení a pro lidi nepředstavují nebezpečí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Fiala navrhne Michala Koudelku na šéfa BIS

Premiér Petr Fiala (ODS) navrhne Michala Koudelku na šéfa Bezpečnostně informační služby. Sněmovní bezpečnostní výbor návrh projedná 3. února. Koudelka zastával funkci ředitele BIS už v letech 2016 – 2021.

Píše se na Deník.cz