Krimi

Dívenku (2) v Ostravě pokousal pes, museli ji operovat. Vše řeší policie

Moravskoslezští policisté už přes dva týdny řeší útok psa, který se stal na zahrádce restaurace v Ostravě. Pes bez náhubku tu podle nich pokousal dvouletou holčičku, která si hrála v tamějším dětském koutku. Zraněné batole museli lékaři operovat.

"Čtyřiatřicetiletá žena přišla na konci května se svým čtyřnohým mazlíčkem na zahrádku restaurace v Ostravě - Zábřehu a sedla si ke stolu poblíž dětského koutku," popsala okamžiky předcházející samotnému incidentu policejní mluvčí Eva Michalíková.

Podle ní ovšem majitelka psa neměla pod neustálým dohledem, protože odcházela objednávat pití či na toaletu. "Pes nebyl řádně zajištěn a neměl náhubek. Mezitím restauraci navštívila i žena s malou dcerkou. Holčička si hrála v dětském koutku a krátce nato začala plakat," doplnila Michalíková. Podle informací TV Nova je dívenka v batolecím věku a brzy oslaví třetí narozeniny.

Související obsah

Mluvčí uvedla, že holčička se k psovi nejspíš v nestřeženém okamžiku přiblížila a ten na ni zaútočil. Zranil ji tak vážně, že musela podstoupit operaci. "Jeden ze svědků na místo přivolal záchranáře v součinnosti s policisty. Při příjezdu hlídky už měl pes nasazený náhubek, jeho majitelka s policisty nespolupracovala, dechová zkouška ukázala téměř dvě promile alkoholu," informovala Michalíková.

Kriminalisté incident řeší s podezřením na ublížení na zdraví z nedbalosti. Podle mluvčí navíc v regionu nejde o jediný útok psa na dítě z posledních dní. Proto Michalíková apeluje na rodiče a děti i majitele psů a nabádá k opatrnosti.

Smrt ženy, kolem jejíhož těla běhal pes, řeší od tohoto týdne i policisté na Mladoboleslavsku:

TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz