Domácí

Mladík, který zapálil kostel v Gutech, je po smrti. Nejspíš ho zradilo srdce

Mladík, který zapálil kostel v Gutech, je po smrti. Nejspíš ho zradilo srdce
Zdroj: TV Nova

Ve věku pouhých 21 let zemřel Richard T., kterého soudy před několika lety pravomocně poslaly do vězení za podpálení vzácného dřevěného kostela v Třinci - Gutech. Mladík měl zemřít v den maturity, podle informací TV Nova mu selhalo srdce.

O úmrtí mladíka, který v srpnu 2017 v necelých 18 letech spolu se dvěma kamarády podpálil dřevěný kostel na okraji Třince, informoval ve středu Blesk. Podle deníku skonal Richard v den, kdy měl skládat zkoušku dospělosti.

"Slyšel jsem, že měl zemřít v den maturity. Co se ale přesně stalo, netuším,“ cituje deník jednoho ze sousedů. Zdrcená rodina se chce s Richardem T. rozloučit ve čtvrtek, zemřít měl minulý týden.

Podle informací TV Nova k mladíkovu náhlému skonu vyjížděli i kriminalisté, ale nezjistili, že by na jeho smrti měl podíl někdo další. Vše nasvědčuje tomu, že mu selhalo srdce.

Dřevěný kostelík v Třinci - Gutech vzplál v srpnu 2017, šlo o žhářský útok trojice mladíků, kterým v tu dobu bylo 18 a 17 let. Nejmladší z trojice byl právě Richard T., který podle pozdějších rozsudků ke kostelíku postavil několik lahví s benzínem, další hořlavinu rozlil kolem a vše podpálil. Požár si navíc natáčel.

Související obsah

Zatímco jeho plnoletí kumpáni dostali pravomocné tresty ve výši osm a devět let, Richard díky tomu, že mu v době žhářského útoku bylo teprve 17 let, odešel s trestem v délce 3,5 roku. I díky tomu se mohl vrátit do školy a chystat se na maturitu.

Zpráva o mladíkově skonu přichází jen pár dní poté, co byla slavnostně vysvěcena replika kostelíku, který před necelými čtyřmi roky do základů vyhořel.

Připomeňte si vysvěcení zrekonstruovaného kostela v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz