Zahraničí

VIDEO: Ohnivá zkáza. Obří výbuch benzínky v Rusku zranil desítky lidí!

Novosibirskem, třetím největším ruským městem, otřásla v pondělí obrovská exploze benzínové pumpy. Svědci natočili obří ohnivý mrak, podle dostupných informací se při výbuchu zranilo přes třicet lidí. Několik z nich skončilo ve vážném stavu na jednotkách intenzivní péče.

Na benzínce explodovala nádrž s palivem, vzápětí z místa vyšlehly do mnohametrové výšky plameny a utvořil se hřib připomínající ten po výbuchu atomové bomby. Podle portálu Moscow Times se při katastrofě zranilo nejméně 33 lidí, z toho 17 skončilo v nemocnici. Sedm z nich na jednotkách intenzivní péče, informovalo ministerstvo zdravotnictví.

Oheň údajně zasáhl plochu asi tisíce metrů čtverečních. Místní úřady už rozjely vyšetřování incidentu, mají podezření na porušení bezpečnostních nařízení při práci. Podle tamějšího prokurátora bezpečnostní složky po tragédii zadržely vedoucího čerpací stanice.

Související obsah

Podle některých svědků se část lidí nezranila jen při samotném výbuchu, ale popálili se i zvědavci, kteří přišli ohnivé "divadlo" okukovat. Podle jiných bylo výbuchů několik.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz