Naše Česko

Jedovatá krása vás dostane! Můžete odhalit tajemství motýlího života

Život motýlů odhaluje unikátní výstava v pražské botanické zahradě. V tropickém skleníku Fata Morgana vás bude obletovat více než padesát druhů exotických krasavců.

Motýli dokážou uchvátit všechny generace. Jsou křehcí, a přesto působí majestátně. Ti největší, které ve Fata Morganě najdete, mají rozpětí křídel až 35 centimetrů.

"Výstava je zaměřená na jedovaté motýly, ale návštěvníci se jich obávat nemusí. Mají krásné červené zbarvení, které jasně říká predátorům: Nebašti mě, jsem jedovatý," vysvětlil ředitel Botanické zahrady Bohumil Černý.

Související obsah

Ve skleníku se motýli nejčastěji zdržují na parapetech nebo na krmítkách s nakvašeným ovocem. Pokud budete mít na sobě pestrobarevné oblečení nebo vůni po květinách, je velmi pravděpodobné, že si na vás motýl i sedne.

Z motýlí farmy v Anglii doputuje do pražského skleníku více než 5500 exemplářů. Kdyby se ale vládní opatření uvolnila později, na výstavu už by letos zřejmě nedošlo. Kuklám totiž neprospívají vysoké letní teploty.

Související obsah

"V jedné dodávce motýlů je třeba i dvacet druhů, které se postupně líhnou a rozlétávají do skleníku. Ten proces líhnutí trvá různě dlouhou dobu, takže si ho návštěvníci můžou užít každý den," doplnil Černý. I když je to lákavé, motýlům nikdy nesahejte na křídla. Jinak jim zkracujete život na pouhé tři týdny.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz