Zajímavosti

Další Windows se kompletně změní! Podívejte se, jak mají vypadat

Další Windows se kompletně změní! Podívejte se, jak mají vypadat
Zdroj: Microsoft

Společnost Microsoft neuhlídala náhledy nového operačního systému Windows 11, který oficiálně představí ve čtvrtek 24. června. Z uniklých obrázků vyplývá, že technologický gigant zásadně změnil vzhled systému, který se na počítačích používá po celém světě.

Nástroje na spodní liště se přesunou doprostřed, menu Start bude vypadat úplně jinak a okraje oken, podle nichž se systém jmenuje, budou zaoblené. To je výčet nejzásadnějších změn, které uživatele čekají po přechodu na Windows 11.

Microsoft se chystá novou verzi svého operačního systému představit příští čtvrtek, jak ale upozornil portál The Verge, náhledy přes čínské weby unikly už teď.

Vyplývá z nich, že půjde o nejzásadnější změnu vzhledu i fungování uživatelského rozhraní za poslední roky. Kromě zaoblených rohů budou okna zčásti průsvitná, změní se i systémové ikony, zvuky a widgety.

Je možné, že detaily se po oficiálním odhalení Windows 11 budou mírně lišit. Počítačoví experti ale nepředpokládají, že by nakonec vypadaly nové Windows úplně jinak než na uniklých obrázcích.

Související obsah

Příchod nové verze populárního operačního systému zároveň znamená zahájení ukončování podpory Windows 10. Microsoft na svém webu uvedl, že jejich podpora definitivně skončí 14. října 2025. Do té doby by uživatelé měli přejít právě na Windows 11.

Windows bez ohledu na verzi ve světě používá přes 1,5 miliardy lidí, z toho přibližně miliarda má aktuální Windows 10.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz