Domácí

Maso určené na kebaby bylo plné škodlivých bakterií, ukázala kontrola

Maso určené na kebaby bylo plné škodlivých bakterií, ukázala kontrola

Inspektorky Státní veterinární správy (SVS) z Jihočeského kraje při kontrole odhalily velkou zásilku kuřecího masa z Polska, v němž rozbor odhalil bakterie salmonely, které způsobují nepříjemné průjmové onemocnění. Maso bylo určené k přípravě kebabů, firmě nyní hrozí obrovská pokuta.

"Při kontrole výrobce v Blatné na Strakonicku odebraly inspektorky vzorky vykostěných kuřecích čtvrtek od polského dodavatele. Následné vyšetření v mase odhalilo bakterii Salmonella enteritidis, která může způsobit u konzumenta nepříjemné průjmové onemocnění – salmonelózu," informovala ve středu veterinární správa na svém webu.

Zatímco probíhala analýza odebraných vzorků kuřecího, což zabere několik dní, firma nelenila a maso zpracovala do polotovarů, z nichž se následně vyrábějí kebaby. Celkem šlo o bezmála 1,5 tuny.

Související obsah

"Všechny polotovary byly v době ukončení vyšetření ještě na skladě, žádný z nich nebyl uvolněn na trh. Inspektorky všechny masné homole znehodnotily barvou. Celá zdravotně závadná šarže bude na náklady provozovatele předána k likvidaci. S provozovatelem bude zahájeno správní řízení, v němž mu za porušení legislativy hrozí pokuta ve výši až 50 miliónů korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Píše se na Deník.cz