Domácí

Prezident Zeman vypovídal u soudu. Jednání narušil neznámý muž

Prezident Zeman vypovídal u soudu. Jednání narušil neznámý muž
Zdroj: Profimedia

Prezident Miloš Zeman ve středu vypovídal u soudu v souvislosti s prodejem menšinového podílu státu v Mostecké uhelné v roce 1999. Během jeho výpovědi, která se uskutečnila formou videokonference, do soudní síně vnikl muž. Vyvést ho musela ostraha.

Ve středu vystoupil před pražským městským soudem také prezident Miloš Zeman. Jeho výpověď nicméně narušil neznámý muž, který vběhl do soudní sítě, uvádí portál novinky.cz.

"Je tady pan prezident," křičel narušitel, který si stěžoval na to, že jeho děti poslal soud do ústavu. Muže musela vyvést justiční stráž, na chodbě se pak podle portálu ještě ozýval nespokojený křik.

Prezident před soudem vystoupil kvůli prodeji státního podílu v Mostecké uhelné společnosti, jeho vláda totiž o prodeji akcií v roce 1999 rozhodla. Miloš Zeman uvedl, že vláda odsouhlasila prodej kvůli tomu, že byla nabízená cena vyšší než tehdejší cena akcií na burze.

Akcie koupila společnost Investenergy. Podle obžaloby manažeři Mostecké uhelné a jejich spolupracovníci podvedli při prodeji stát o více než tři miliardy korun.

Související obsah

Jádrem sporu je odprodej téměř polovičního podílu společnosti firmě, za kterou měli stát lidé z vedení Mostecké uhelné. O tom vláda podle Zemana nevěděla.

Česká policie se případem zabývá právě od roku 1999, během toho byla kauza již několikrát odložena. Případem se zabývala i švýcarská justice a obviněné uznala vinnými z podvodu a praní špinavých peněz.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz