Domácí

Pošta chystá novinku, balíky bez čekání vyzvednete na dalších místech

Pošta chystá novinku, balíky bez čekání vyzvednete na dalších místech
Zdroj: Profimedia

Česká pošta chystá novinku, která má lidem usnadnit a zpříjemnit vyzvedávání balíků. Spojila se se Správou železnic a hodlá rozjet síť výdejních boxů, které budou mimo jiné na velkých nádražích. Zájemci si tak budou moct zásilky vyzvednout třeba cestou na vlak.

Pošta zdůrazňuje, že lidé si budou moci zásilky například z e-shopu vyzvednout bez čekání. A to nejen na zmíněných nádražích, ale i na některých pobočkách pošty. V první vlně má být výdejních boxů téměř 300, později se mají zřizovat i na dalších místech.

"Naším cílem je postupně rozšířit portfolio služeb, které na nádražích mohou denně využít nejenom cestující, ale i každý kolemjdoucí. Zřízení výdejních boxů je prvním z těchto kroků, věřím, že novou službu veřejnost ocení,“ uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Šéf České pošty Roman Knap zdůraznil, že i když už teď si lidé mohou balíky vyzvednout na více než pěti tisících poboček a také v externích Balíkovnách, přesto chce prý státní podnik síť dál rozšiřovat. "Spolu se Správou železnic nabídneme nezávislému provozovateli výdejních boxů lukrativní prostory, kde si lidé budou moci pohodlně a prakticky kdykoli vyzvednut svoji zásilku," říká Knap.

Související obsah

Boxy bude provozovat zásilková firma, která vyhraje tendr. K dispozici budou ve 144 stanicích, například na hlavních nádražích v Plzni, Praze či Olomouci, dále také v Havlíčkově Brodě nebo Hodoníně. Se 135 místy se počítá i na pobočkách České pošty.

"Na umístění boxů ve vytyčených lokalitách bude nyní vypsána veřejná soutěž, nájemní smlouva s vítězem soutěže bude uzavřena na pět let," napsala pošta v tiskové zprávě. Datum spuštění sítě výdejních boxů nespecifikovala.

O víkendu 19. - 20. června čekají poštu po celé ČR velká omezení: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz