Domácí

Vodárny nestíhají, lidem radí napustit si bazén z kohoutku. To se ale nesmí

Varování před extrémními vedry způsobilo nebývalý zájem o napouštění bazénů. Infocentra vodáren denně vyřizují stovky žádostí o cisterny s vodou. Čekací doby jsou ale na řadě míst až několikatýdenní. Vodárny proto sáhly k nezvyklému kroku, lidem doporučují napouštět bazény z vodovodu, i když se to běžně nesmí.

Varování meteorologů před extrémními teplotami spustilo davové šílenství. Kdo má bazén prázdný, narychlo shání vodu. Call centra vodáren prý neřeší nic jiného.

"Máme třeba v okrese Ústí nad Labem 11 čekatelů, kteří čekají, kdy jim teprve oznámíme termín," uvedla mluvčí Severočeských vodovodů a kanalizací Iveta Kardianová.

Vodárny sáhly ke kroku, který ještě nikdy neudělaly. Zájemcům o vodu radí, aby si napustili bazén sami. Nejlépe v noci.

"Nám bylo řečeno, abychom ten ventil neotevírali naplno, abychom neodebírali vodu sousedům," řekla zájemkyně o dovoz vody Kateřina Felixová.

Související obsah

Napustit bazén vyjde na přibližně 3000 korun. Při napouštění z vodovodu zaplatíte kromě vody také stočné, u cisterny sice stočné neplatíte, ale musíte počítat s cenou dopravy.

Podobné problémy mají vodárny v celé zemi. Například v Plzni dokážou vyřídit aktuální objednávku až v půlce července.

Třeba na Pardubicku mají zájem o napouštění bazénu desítky lidí týdně. Není ale tolik cisteren, takže vodárny doporučují napouštět bazény během noci.

Lidem z obcí zásobovaných z vodojemů s dováženou vodou se ale napouštění bazénů z kohoutku nedoporučuje. Počkat by si měli na cisterny.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA přesunou malý kontingent vojáků do regionu poblíž Ruska

Americký prezident Joe Biden v pátek večer oznámil, že Washington posílí svou vojenskou přítomnost poblíž Ruska dalšími vojáky, kteří budou brzy přesunuti do zemí východní Evropy. Americký ministr obrany Lloyd Austin na pátečním brífinku řekl, že tyto jednotky budou použity k "posílení bezpečnosti v zemích NATO na východním křídle." Pentagon už dříve avizoval, že asi 8 500 amerických vojáků bylo uvedeno do "zvýšené pohotovosti", aby byli nasazeni ve východní Evropě.

Píše se na Deník.cz