Domácí

Před Primarkem v Praze čekaly stovky lidí. Hasiči je kropili vodou

Irský módní řetězec otevřel ve čtvrtek v 9 ráno na Václavském náměstí v Praze svoji vůbec první pobočku v Česku. Na místě se vytvořily dlouhé fronty přes celé náměstí a momentálně na vstup do obchodu čeká okolo tisíce lidí. U Primarku jsou i hasiči, kteří kropí fanoušky levné módy vodou. Přímý přenos můžete sledovat živě v tomto článku a na TN LIVE.

Pražská pobočka řetězce Primark otevřela ve čtvrtek 17. června v 9 hodin. Obchod se nachází na pražském Václavském náměstí v nové budově pojmenované Flow Building, která vyrostla na rohu náměstí a Opletalovy ulice. Zákazníkům nabídne nejenom oblečení, ale také kosmetické produkty nebo doplňky pro domácnost.


Ledová sprcha zasáhla redaktorku přímo uprostřed rozhovoru, podívejte jak to zvládla:

Už dlouho před otevírací dobou se před řetězcem začala tvořit fronta. Někteří zákazníci neváhali si pořádně přivstat. Třeba pan Slávek, se kterým mluvila reportérka TV Nova, stál před devátou hodinou ve frontě už dvě a půl hodiny, do Prahy přijel z Liberce a vstávat musel ve tři ráno.

Netrpěliví návštěvníci přišli i za tu cenu, že se budou celý den ve frontě potit. S sebou si přinesli svačiny a opalovací krémy. "Museli jsme zažít první den otevíračky, museli jsme být první," popsala pocity z fronty maminka, která dorazila i s malinkou dcerou.

Už kolem půl deváté dorazila před obchod hlídka Městské policie, auto a dva strážníci. Na místě jsou i hasiči, kteří kropí stovky lidí čekajících ve frontách vodou. "Na místě jsou dobrovolní hasiči, kteří kropí chodník vodou, aby se neprášilo," uvedl tiskový mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

"Po zkušenostech ze zahraničí, kdy docházelo k předbíhání či vzájemnému napadání lidí stojících ve frontě, budou strážníci během čtvrtka a pátku dohlížet v okolí nově otevřeného obchodního domu Primark na Václavském náměstí na veřejný pořádek a dopravní režim," uvedla tisková mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Před obchodem čeká ve frontě okolo tisíce lidí. "Jakmile jsme se dozvěděli, že Primark otvírá, naplánovali jsme si výlet. Vstávali jsme o půl páté ráno. Přijeli jsme až z Liberce. Pravidelně jezdíme do Drážďan, tak jsme se na to těšili," popsali další návštěvníci, kteří netrpělivě čekají ve frontě.

Původně měl irský řetězec v plánu otevřít pražskou pobočku už vloni na jaře. Plán byl ale přesunut kvůli pandemii koronaviru. Pobočka se měla nejprve otevřít loni na podzim, to se pak ale také změnilo. Pražský obchod nakonec otevírá v polovině června a stane se tak 396. obchodem, který řetězec otevře. Současně Primark v Praze vytvořil i 300 nových pracovních míst.

Související obsah

Český trh je 14., na kterém bude řetězec působit. Další pobočku otevře irský obchod v Brně. Datum ale zatím není známé. Potom se řetězec přesune na sousední Slovensko.

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Mladík se přiznal k vystřílení školy na Floridě, zavraždil 17 lidí

Nikolas Cruz se ve středu přiznal k masakru na střední škole v Parklandu na Floridě v roce 2018, při kterém zemřelo 14 studentů a 3 dospělí. Zda 23letý mladík dostane trest smrti, anebo doživotí, určí brzy soud. Podle soudkyně Elizabeth Scheererové jsou slyšení naplánována na celý listopad a prosinec, svědectví by mohlo začít v lednu.

Píše se na Deník.cz