Zahraničí

Muž jezdil autem po Phoenixu a střílel po lidech. Jeden mrtvý, 12 zraněných

Muž jezdil autem po Phoenixu a střílel po lidech. Jeden mrtvý, 12 zraněných
Zdroj: Profimedia

Muž v bílém SUV jezdil ve čtvrtek po arizonské metropoli Phoenixu a střílel po autech a lidech. Jednoho člověka zabil, tři postřelil, dalších devět se při jeho řádění zranilo. Podezřelého nakonec zadrželi policisté.

Tragický incident se stal ve čtvrtek na předměstí v oblasti známé jako West Valley. První výstřely se ozvaly v 11 hodin místního času (20 hodin SELČ).

Střelec jel v bílém SUV a pálil na osmi místech. Trefil čtyři lidi. Jednoho našli mrtvého v nabouraném autě, tři převezli záchranáři do nemocnice. Tam skončilo dalších devět zraněných, kterým ublížily střepiny či úlomky skla, nebo přišli k újmě při následných autonehodách, informují americká média.

Související obsah

Není jasné, zda si šílený střelec své oběti vybíral náhodně, jeho řádění trvalo přes půl druhé hodiny. Poté podezřelé vozidlo nahlásila policii posádka hasičského auta. Strážci zákona bílé SUV zastavili a řidiče zadrželi. V autě našli i zbraň.

Motiv střelce ani jeho totožnost policie zatím nezveřejnila. Do vyšetřování se zapojila FBI.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Slovensko chce prodloužit lockdown do 16. prosince

Celoplošný lockdown pro všechny by měl na Slovensku pokračovat ještě do 16. prosince, navrhuje tamější ministerstvo zdravotnictví. V pondělí to bude schvalovat vláda, informoval portál TVnoviny.sk. Potom by se uzávěra týkala už jen nenaočkovaných. Pro lidi s vakcinací nebo pro ty, kteří prodělali covid-19, by se část obchodů a služeb otevřela. Od 25. prosince by se přidaly i hotely, restaurace mají zůstat zavřené.

Krátká zpráva

Rakousko má nového kancléře

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer se v pondělí stal kancléřem Rakouska. V čele vlády nahradil Alexandera Schallenberga. Stal se tak třetím kancléřem za poslední dva měsíce. Schallenberg nahradil v této pozici 11. října Sebastiana Kurze. Ten skončil kvůli podezření z korupce. Poté, co Kurz z politiky odešel, rozhodl se rezignovat i Schallenberg.

Píše se na Deník.cz