Zahraničí

Muž jezdil autem po Phoenixu a střílel po lidech. Jeden mrtvý, 12 zraněných

Muž jezdil autem po Phoenixu a střílel po lidech. Jeden mrtvý, 12 zraněných
Zdroj: Profimedia

Muž v bílém SUV jezdil ve čtvrtek po arizonské metropoli Phoenixu a střílel po autech a lidech. Jednoho člověka zabil, tři postřelil, dalších devět se při jeho řádění zranilo. Podezřelého nakonec zadrželi policisté.

Tragický incident se stal ve čtvrtek na předměstí v oblasti známé jako West Valley. První výstřely se ozvaly v 11 hodin místního času (20 hodin SELČ).

Střelec jel v bílém SUV a pálil na osmi místech. Trefil čtyři lidi. Jednoho našli mrtvého v nabouraném autě, tři převezli záchranáři do nemocnice. Tam skončilo dalších devět zraněných, kterým ublížily střepiny či úlomky skla, nebo přišli k újmě při následných autonehodách, informují americká média.

Související obsah

Není jasné, zda si šílený střelec své oběti vybíral náhodně, jeho řádění trvalo přes půl druhé hodiny. Poté podezřelé vozidlo nahlásila policii posádka hasičského auta. Strážci zákona bílé SUV zastavili a řidiče zadrželi. V autě našli i zbraň.

Motiv střelce ani jeho totožnost policie zatím nezveřejnila. Do vyšetřování se zapojila FBI.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Kateřina Šimáčková zvolena soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Shromáždění Rady Evropy v úterý podle informací České justice zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) za Českou republiku. Šimáčková se stane třetím soudcem ESLP za Českou republiku. Úřadu se ujme po Aleši Pejchalovi, kterému končí mandát 31. října.

Píše se na Deník.cz