Zahraničí

Poslední slova princezny Diany před smrtí: Kamarád prozradil, co řekla

Poslední slova princezny Diany před smrtí: Kamarád prozradil, co řekla
Zdroj: Profimedia

Jeden z blízkých přátel lady Diany se po letech svěřil, že právě s ním po telefonu mluvila princezna naposledy. V osudnou noc se prý cítila dobře, stýskalo se jí ale po synech. Pár hodin nato obletěla svět zpráva o její tragické smrti. Nepřežila autonehodu po honičce s bulvárními fotografy.

Ještě než princezna Diana sedla do auta, ve kterém vyhasl její život, telefonovala s Richardem Kayem. Reportér zaměřený na královskou rodinu patřil k jejím blízkým přátelům. Byl to úplně poslední hovor matky princů Williama a Harryho.

Psala se neděle 31. srpna 1997 a nikdo netušil, k jakému neštěstí se v Paříži schyluje. "V tu noc jsem s ní mluvil. Policie mi řekla, že to byl její poslední telefonát. Měla se tehdy hezky, ale říkala, že by se chtěla vrátit a vidět se se svými chlapci," vzpomíná Kay v dokumentu Diana, který se bude vysílat příští čtvrtek.

Lady Diana, která zemřela jako 36letá, by 1. července oslavila 60. narozeniny. A jak připomněl magazín People, výročí bude po dubnovém pohřbu prince Philipa další událostí, na které se William setká s Harrym.

Související obsah

Bratři jsou rozhádaní kvůli Harryho úprku do Ameriky i rozhovoru s Oprah Winfreyovou, v němž s manželkou Meghan Markleovou mimo jiné obvinili královskou rodinu z rasismu.

Stesk po synech nebyl jediným tématem, o kterém se Diana v osudný den s kamarádem bavila. "Zoufale se snažila začít úplně odznova. Chtěla se něčím ještě víc odlišit, najít si jiný způsob, jak být členkou královské rodiny," doplnil Kay.

V den výročí Dianina narození odhalí William s Harrym v areálu Kensingtonského paláce, kde jejich matka žila a který je teď domovem Williama, vévodkyně Kate a jejich dětí, princezninu sochu. "Bude to velmi emotivní den. Ale zároveň vzdání velké cti milované sestry a matky, která nám tolik chybí," nechal se slyšet její bratr hrabě Charles Spencer. Zatím není jisté, zda bude u odhalení i královna Alžběta II.

Harry přirovnal Meghan k lady Dianě. Vévodkyni šlo prý o život:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz