Zahraničí

Poslední slova princezny Diany před smrtí: Kamarád prozradil, co řekla

Poslední slova princezny Diany před smrtí: Kamarád prozradil, co řekla
Zdroj: Profimedia

Jeden z blízkých přátel lady Diany se po letech svěřil, že právě s ním po telefonu mluvila princezna naposledy. V osudnou noc se prý cítila dobře, stýskalo se jí ale po synech. Pár hodin nato obletěla svět zpráva o její tragické smrti. Nepřežila autonehodu po honičce s bulvárními fotografy.

Ještě než princezna Diana sedla do auta, ve kterém vyhasl její život, telefonovala s Richardem Kayem. Reportér zaměřený na královskou rodinu patřil k jejím blízkým přátelům. Byl to úplně poslední hovor matky princů Williama a Harryho.

Psala se neděle 31. srpna 1997 a nikdo netušil, k jakému neštěstí se v Paříži schyluje. "V tu noc jsem s ní mluvil. Policie mi řekla, že to byl její poslední telefonát. Měla se tehdy hezky, ale říkala, že by se chtěla vrátit a vidět se se svými chlapci," vzpomíná Kay v dokumentu Diana, který se bude vysílat příští čtvrtek.

Lady Diana, která zemřela jako 36letá, by 1. července oslavila 60. narozeniny. A jak připomněl magazín People, výročí bude po dubnovém pohřbu prince Philipa další událostí, na které se William setká s Harrym.

Související obsah

Bratři jsou rozhádaní kvůli Harryho úprku do Ameriky i rozhovoru s Oprah Winfreyovou, v němž s manželkou Meghan Markleovou mimo jiné obvinili královskou rodinu z rasismu.

Stesk po synech nebyl jediným tématem, o kterém se Diana v osudný den s kamarádem bavila. "Zoufale se snažila začít úplně odznova. Chtěla se něčím ještě víc odlišit, najít si jiný způsob, jak být členkou královské rodiny," doplnil Kay.

V den výročí Dianina narození odhalí William s Harrym v areálu Kensingtonského paláce, kde jejich matka žila a který je teď domovem Williama, vévodkyně Kate a jejich dětí, princezninu sochu. "Bude to velmi emotivní den. Ale zároveň vzdání velké cti milované sestry a matky, která nám tolik chybí," nechal se slyšet její bratr hrabě Charles Spencer. Zatím není jisté, zda bude u odhalení i královna Alžběta II.

Harry přirovnal Meghan k lady Dianě. Vévodkyni šlo prý o život:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz