Zahraničí

Lilibet znovu rozhádala královskou rodinu, Kate se to snaží zachránit

Lilibet znovu rozhádala královskou rodinu, Kate se to snaží zachránit
Zdroj: Profimedia

Královská rodina je zase ve při, tentokrát kvůli jménu dcery Harryho a Meghan. Jejich příbuzné mělo rozčílit, že ji pojmenovali přezdívkou královny Alžběty II. Role mírotvůrce se prý ujala vévodkyně Kate, kterou znalci šlechtického dvora označili za klenot na královnině koruně.

Poničené vztahy mezi princem Harrym a Meghan Markelovou na jedné straně a zbytkem královské rodiny na druhé má prý zachránit vévodkyně z Cambridge. 

Urození příbuzní jsou podle zahraničních médií rozhádaní kvůli jménu Lilibet, které Meghan s Harrym dali své dceři. Přezdívka královny Alžběty II. je přitom považovaná za nesmírně intimní, vladařce tak směl říkat pouze princ Philip. Ten před dvěma měsíci zemřel, a tak nemohl rozhodnutí královských uprchlíků posvětit.

Jak ale upozornil britský portál Mirror, situaci se Kate podle expertů na královskou rodinu snaží zachránit. Byla prý první, koho Harry v SMS zprávě o narození Lilibet informoval. Už na Philipově pohřbu zprostředkovala usmiřovací rozhovor mezi princem Williamem a jeho mladším bratrem. Teď se o to má pokoušet znovu.

Související obsah

Navzdory zvěstem o nenávisti, kterou prý vyvolal právě výběr jména pro holčičku, Harry tvrdí, že se o něm radil přímo se svou babičkou. Ostrovní bulvární tisk ale trvá na opaku a princ se hodlá bránit u soudu. Nebyla by to ostatně jeho první žaloba.

Zda se Kate podaří zažehnat alespoň královskou krizi spojenou s Lilibet, zatím zůstává nejisté. Ostatní spory už jsou nejspíš neurovnatelné. Přinejmenším vztah Harryho s jeho otcem princem Charlesem, o němž před nedávnem prohlásit, že se na něj v dětství "totálně vykašlal".

Podívejte se na reportáž TV Nova o narození dcery Harryho a Meghan:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz