Domácí

Kvůli vedru popraskala u Olomouce dálnice, havarovalo 5 aut. 8 zraněných

Dálnici D35 u Olomouce v sobotu odpoledne zablokovala řetězová nehoda čtyř osobních aut a jednoho nákladního. Důvodem byla zvlněná a popraskaná silnice v důsledku velkého horka, podle silničářů bude úsek uzavřený týden. Dopravní komplikace v sobotu ochromily i další české dálnice, například D1 v obou směrech zneprůjezdnil hořící kamion.

Česko v sobotu zachvátil dopravní chaos. Odpoledne se srazila čtyři osobní auta a jedno nákladní na dálnici D35 na 289 kilometru u Olomouce ve směru na Ostravu v důsledku popraskané a zvlněné silnice z horka.

"Úsek je nyní uzavřený. V pravém jízdním pruhu měl jet kamion, před ním byl zvlněný úsek dálnice a auta zde zastavovala. Kamion zastavil, v levém jízdném pruhu zastavila tři osobní vozidla, čtvrté to ale nějak neodhadlo a narazilo do stojících aut, což způsobilo řetězovou nehodu," sdělil redakci TN.cz policejní mluvčí Libor Hejtman.

"Jak dlouho úsek bude uzavřený, nemůžeme teď říct, vzhledem ke stavu dálnice," dodal Hejtman. Podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) bude oprava trvat nejméně jeden týden. "Po celou dobu bude dálnice obousměrně uzavřena v úseku 281 až 290 km. Objízdná trasa bude vyznačena," uvedli silničáři.

"V péči záchranářů skončilo 10 lidí, lehčí zranění," informovali hasiči, kteří na místo rovněž vyjížděli. Mluvčí olomouckých záchranářů Lucie Urbanová upřesnila, že na místě ošetřili a převezli následně do nemocnice osm lidí, tři dospělé a pět dětí.

Související obsah

"Jednalo se u všech lidí pouze o lehká zranění, to znamená byla tam nějaká pohmoždění hrudníku, horních končetin, stresová reakce, drobné oděrky na hlavě," prozradila Urbanová.

Sobota plná nehod na dálnicích

Kvůli odstraňování následků požáru kamionu kolabovala i dálnice D1. Vzplál okolo sedmé hodiny ráno na 170. kilometru u Domašova a zablokoval ji v obou směrech.

"Na 170. km dálnice D1, ve směru do Brna, hoří kamion. Očekávejte komplikace. Souprava je celá v plamenech. Hasíme třemi vodními proudy," informoval mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Po osmé hodině se podařilo plameny uhasit. "Zůstávají jednotky, které budou pomáhat s odklízením následků. Dálnice zůstává uzavřena," řekl TN.cz Mikoška.

Související obsah

"V místě havárie probíhají vyprošťovací práce ohořelého vraku kamiónu. Dálnice je nadále v obou směrech neprůjezdná. Předpoklad uzavření několik hodin," řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Okolo 14. hodiny se podařilo dálnici v obou směrech zprůjezdnit. Uzavírka trvala přibližně sedm hodin.

Příčina požáru je zatím nejasná a bude předmětem vyšetřování. Nikdo se naštěstí nezranil. Mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová uvedla, že k požáru nevyjížděli.

Dopravní nehoda se stala i na 89. kilometru dálnice D8 ve směru na Prahu před tunelem Panenská. Osobák se tam srazil s nákladním vozem, okolnosti vyšetřují policisté. Pro jednoho zraněného přiletěl vrtulník. Vytvořila se dlouhá kolona, která sahala až na území německa. Po 14. hodině bylo už místo rovněž průjezdné.

Požár osobního auta museli řešit i pražští hasiči. Plameny zachvátily vůz v Argentinské ulici, incident se obešel bez zranění. "Vyšetřovatel odhadl škodu na 300 tisíc korun, příčinou byla technická závada. Požár jsme dostali pod kontrolu za dvě minuty," řekl TN.cz mluvčí hasičů Martin Kavka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz