Zahraničí

Mladou ženu v Řecku před dcerou zavraždil manžel. Babis se přiznal

Mladou ženu v Řecku před dcerou zavraždil manžel. Babis se přiznal
Zdroj: Profimedia

Vraždu 20leté Caroline Crouchové, která v květnu otřásla Řeckem a Velkou Británií, má na svědomí její manžel. O 13 let starší Charalambos Anagnostopoulos, jenž má přezdívku Babis, se přiznal kriminalistům. Původně tvrdil, že do domu vnikli maskovaní lupiči, kteří ji uškrtili.

Řecký pilot Charalambos Anagnostopoulos, který si nechává říkat Babis, strávil dlouhé hodiny zahlazováním stop. Policistům i médiím potom vyprávěl, že Angličanku Caroline Crouchovou v jejich domě v Athénách zabil gang maskovaných zlodějů.

Babis tvrdil, že mu manželku uškrtili její blůzou, navíc před zraky jejich 11měsíční dcery. Sám měl být svázaný ve vedlejším pokoji. Lupiči měli ještě zabít rodinného psa a pak odejít s penězi a cennostmi. Vyšetřovatelé ale po měsíci zjistili pravdu.

Jak upozornil portál Daily Mail, pro Babise si přišli ve čtvrtek, kdy se konalo poslední rozloučení s Crouchovou. Na tom se vrah ještě stihl objímat s její matkou.

Související obsah

Z vraždy manželky ho usvědčily mimo jiné chytré hodinky. Policie z nich zjistila, že jí srdce tlouklo ještě v době, kdy měla být podle Babise už po smrti. Z dat z jeho telefonu zase vyčetli, že se pohyboval po domě, přestože měl být svázaný. Z pohřbu ho odvezli na výslech, po osmi hodinách se k surovému činu přiznal.

Svou mladou manželku udusil polštářem. Prý mu hrozila, že ho i s dcerou opustí. Psa potom utopil, aby svému příběhu o zlodějském gangu přidal na věrohodnosti.

"Nechtěl jsem jít do vězení, protože jsem chtěl vychovávat svoji dceru," měl říct po přiznání policistům. Teď mu hrozí doživotí.

Připomeňte si květnový zásah policie před domem, kde měli vraždit lupiči. Babis se po měsíci k činu přiznal:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz