Zahraničí

Rozhádaná královská rodina: Za všechno prý může zmizení Meghan!

Rozhádaná královská rodina: Za všechno prý může zmizení Meghan!
Zdroj: Profimedia

Královská rodina je už několik měsíců na ostří nože. Hádky spustil rozhovor Harryho a Meghan s Oprah Winfreyovou, ve kterém příbuzné kromě jiného osočili z rasismu. Příčinou pokračování sporů prý není Meghan samotná, ale to, že přestala veřejně komunikovat.

Na pohřeb prince Philipa v dubnu dorazil Harry bez manželky. Příčinou mělo být rizikové těhotenství vévodkyně Meghan. Ale i když už porodila, v červenci přijede Harry domů opět sám.

Podle psycholožky Zoe Clewsové je úplné zmizení Meghan ze scény důvodem, proč se ona a Harry stále nedokázali usmířit s královskou rodinou. Spory přitom odstartovala sama, ať už rozhovorem s Winfreyovou, anebo dalšími obviněními, že ji ostatní členové rodiny měli šikanovat.

"Její nepřítomnost v jistých ohledech vyvolává představu, že je to právě vévodkyně, která nařídila Harrymu nebavit se s příbuznými, že brání jeho usmíření zejména s Williamem a že stále přilévá olej do ohně," řekla Clewsová britskému portálu Express.

Související obsah

"Přitom to vůbec nemusí být pravda. Bez toho, že zase Meghan začne veřejně komunikovat s královskou rodinou, ale neexistuje na uzavření míru žádná šance," dodala psycholožka.

Všichni upínají naděje k 1. červenci, kdy Harry spolu s Williamem odhalí v areálu Kensingtonského paláce sochu jejich matky princezny Diany u příležitosti jejích nedožitých 60. narozenin. Těžko ale říct, jestli Meghan svou nepřítomností skutečně nevyšle signál, že ji Harry musí poslouchat na slovo a bratříčkování se s příbuznými má zakázané.

Vévodkyni Meghan a princi Harrymu se na začátku června narodila dcera. Připomeňte si radostnou událost v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz