Domácí

Opilá řidička bourala na Pelhřimovsku, v autě vezla i dvě děti

Opilá řidička bourala na Pelhřimovsku, v autě vezla i dvě děti
Zdroj: Profimedia

Řízení nezvládla 46letá řidička na Pelhřimovsku, která nejprve vyjela mimo silnici a pak strhla vůz do protisměru. Tam se odrazila od protijedoucího auta a přeletěla přes příkop. Nadýchala přes dvě promile, v autě navíc vezla dvě děti. Záchranáři je převezli do nemocnice.

Nehoda se stala mezi Humpolcem a Pelhřimovem v pátek odpoledne, policie o ní informovala v neděli. Žena se dvěma dětmi v autě nezvládla řízení a skončila mimo silnici. 

"S vozidlem vyjela vpravo mimo komunikaci na nezpevněnou krajnici, kde zachytila o směrový sloupek, poté strhnula řízení zpět vlevo na komunikaci a smykem přejela do protisměru, kde se zachytila o zde jedoucí osobní vozidlo. Toto vozidlo poškodila. Poté s vozidlem pokračovala ve smyku vlevo mimo komunikaci, kde přeskočila s vozidlem silniční příkop a zůstala s vozidlem stát na travnatém pásu," uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Dechová zkouška u ženy ukázala na 2,33 promile, opakovaná dokonce 2,43 promile. Odběr krve řidička odmítla, na místě jí zadrželi řidičský průkaz.

Související obsah

"Po dopravní nehodě byli řidička i se svými dvěma nezletilými spolucestujícími převezeni na preventivní vyšetření vozidlem zdravotnické záchranné služby do nemocnice v Pelhřimově," dodala Čírtková.

Žena podle policie způsobila škodu za 40 tisíc korun, je podezřená z ohrožení pod vlivem návykové látky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz