Domácí

Opilá řidička bourala na Pelhřimovsku, v autě vezla i dvě děti

Opilá řidička bourala na Pelhřimovsku, v autě vezla i dvě děti
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Řízení nezvládla 46letá řidička na Pelhřimovsku, která nejprve vyjela mimo silnici a pak strhla vůz do protisměru. Tam se odrazila od protijedoucího auta a přeletěla přes příkop. Nadýchala přes dvě promile, v autě navíc vezla dvě děti. Záchranáři je převezli do nemocnice.

Nehoda se stala mezi Humpolcem a Pelhřimovem v pátek odpoledne, policie o ní informovala v neděli. Žena se dvěma dětmi v autě nezvládla řízení a skončila mimo silnici. 

"S vozidlem vyjela vpravo mimo komunikaci na nezpevněnou krajnici, kde zachytila o směrový sloupek, poté strhnula řízení zpět vlevo na komunikaci a smykem přejela do protisměru, kde se zachytila o zde jedoucí osobní vozidlo. Toto vozidlo poškodila. Poté s vozidlem pokračovala ve smyku vlevo mimo komunikaci, kde přeskočila s vozidlem silniční příkop a zůstala s vozidlem stát na travnatém pásu," uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Dechová zkouška u ženy ukázala na 2,33 promile, opakovaná dokonce 2,43 promile. Odběr krve řidička odmítla, na místě jí zadrželi řidičský průkaz.

Související obsah

"Po dopravní nehodě byli řidička i se svými dvěma nezletilými spolucestujícími převezeni na preventivní vyšetření vozidlem zdravotnické záchranné služby do nemocnice v Pelhřimově," dodala Čírtková.

Žena podle policie způsobila škodu za 40 tisíc korun, je podezřená z ohrožení pod vlivem návykové látky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz