Zahraničí

Na jihu Belgie řádilo tornádo. Desítky poničených domů, 17 zraněných

Belgické město Beauraing v sobotu večer zásáhlo tornádo. Poškodilo skoro stovku budov a 17 lidí bylo zraněno. Podle belgických médií byla také kompletně zničena hala místní školy.

Město Beauraing leží na jihu Belgie. V noci ze soboty na neděli se městěm prohnalo malé tornádo, které způsobilo značné škody. Podle tamních médií byly zničeny desítky budov a zraněno 17 lidí.

"Bylo to jako apokalypsa," popsala pro Sudinfo žena, které vzalo tornádo střechu nad hlavou. Tornádo doprovázel také silný vítr a déšt. Obyvatelé, kteří museli kvůli počasí opustit své domovy, získali prozatimní ubytování v tamním kulturním centru. Obrovské škody utrpěla také sportovní hala střední školy.

 

V půlce května vyděsilo počasí také obyvatele Malého Beranova na Jihlavsku. Objevila se tam totiž tromba, tedy větrný vír, který je velmi podobný tornádu. "Byli jsme na zahrádce, pak zahřměl hrom a během pěti minut tady byly kroupy a úplně bílo," popsala obyvatelka Malého Beranova.

Přírodní úkaz byl k vidění nad vesnicí zhruba dvě minuty. Podle odborníku jde v toto ročním období o ojedinělý jev. "Jednalo se o trombu, která ve svých znacích připomíná tornádo, nicméně se nedotkne zemského povrchu a také není tak silná," vysvětlila meteoroložka Dagmar Honsová.

USA počítají škody po ničivých bouřích, které zemi zasáhly v březnu. V Alabamě a Georgii se objevilo 10 tornád. Podívejte se na reportáž televize Nova:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Hvězdný herec z Harryho Pottera zkolaboval při golfu

Anglický herec Tom Felton (34), hvězdný představitel rivala hlavního hrdiny z filmů o Harry Potterovi Draca Malfoye, zkolaboval při golfovém utkání celebrit ve Spojených státech. Ze hřiště ho musela odvézt záchranka. O zdravotním stavu herce a vášnivého golfisty nejsou k dispozici bližší informace.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz