Domácí

Dívčí válka o Prahu: V podzimních volbách povedou kandidátky ženy

V Praze dojde při podzimních volbách k velkému souboji žen. Do čela svých kandidátek je postavily obě koalice, komunisté a udělá to zřejmě i sociální demokracie. A tak to vypadá, že jedním z mála mužů v pražské volební dívčí válce bude Patrik Nacher za ANO.

Jediná žena na pozici kandidátní jedničky koalice Spolu je Markéta Pekarová Adamová. Jediná žena v čele kandidátky za koalici Pirátů a Starostů je zase Olga Richterová. V Praze do boje vyšlou ženu i komunisté, jelikož kandidátku povede Marta Semelová.

A v posledních týdnech se spekuluje i o Janě Maláčové (ČSSD), která by mohla v čele pražské kandidátky nahradit bývalého ministra zahraničí Tomáše Petříčka. Ten po volebním sjezdu strany přišel nejen o pozici ve vládě, ale zřejmě i ve straně. Z čela kandidátky tento týden odstoupil.

Související obsah

"Nechme doběhnout vnitrostranický rozhodovací proces a pak se uvidí. Budu kandidovat tam, kde předsednictvo strany rozhodne, že můžu nejvíce pomoci," řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Podle politologů nejde o náhodu, protože zejména ve větších městech se klade větší důraz na to, aby ženy v politice působily. Že by šlo v případě Prahy o čistý kalkul, ale politické strany odmítají.

Související obsah

Zatím to vypadá, že jedním z mála mužů v dívčí válce bude kandidát za ANO, Patrik Nacher. "Jsem vlastně v menšině a zažiju si, co to znamená být menšina," uvedl Patrik Nacher.

Hnutí ANO zatím počítá, že do čela kandidátek postaví tři ženy. Stejný počet zřejmě nasadí i sociální demokracie. SPD jména oznámí na přelomu června a července.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz