Domácí

U Písku zahynul slavný pilot Red Bullu! Zranil se fotograf Rolling Stones

Při pádu historického letadla na Písecku zahynul v neděli odpoledne slavný pilot akrobatické skupiny Red Bull "The Flying Bulls" Rainer Steinberger. Druhým pasažérem, který skončil v nemocnici, byl uznávaný slovinský fotograf Miro Majcen. Proč letoun havaroval, policie nadále zjišťuje.

Akrobatická skupina Red Bull "The Flying Bulls" v pondělí prozradila totožnost muže, který zemřel při havárii historického letadla na Písecku. Podle příspěvku na sociálních sítích je obětí zkušený pilot Rainer Steinberger. 

"S velkým zármutkem musíme oznámit smrt našeho pilota Rainera Steinbergera (54 let), který havaroval nad českou obcí Zvíkovské Podhradí (neděle 20. června). Rainer řídil T-28 Trojan cestou domů z letecké show v Lešnu (Polsko) do Salzburgu. Rainer byl velmi uznávaným a zkušeným pilotem a dobrým přítelem nás všech," stojí v prohlášení. 

Související obsah

V letounu měl podle zahraničních médií kromě Reinera sedět i uznávaný slovinský fotograf Miro Majcen, oficiální fotograf kapely Rolling Stones na No Filter Tour 2017–2018. Skončil s vážným zraněním v nemocnici v Praze. Flying Bulls doufají, že bude v pořádku. "Přejeme mu brzké a úplné uzdravení. Jsme z této tragédie velmi šokováni a smutní. Naše myšlenky jsou s Rainerovou rodinou a přáteli," dodává akrobatická skupina.

Podle informací policie se T-28 Trojan, americký cvičný letoun využívaný od počátku 50. let americkým námořnictvem, vracel z výstavy v Polsku, když před pátou hodinou odpoledne z nezjištěných příčin havaroval poblíž obce Jickovice. 

"Přesné příčiny a okolnosti tohoto neštěstí jsou předmětem vyšetřování pracovníků Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. Případem se budou nadále zabývat písečtí kriminalisté," uvedla mluvčí policie Štěpánka Schwarzová.

Více o nehodě na Písecku v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz