Domácí

Batole hrozivý pád z okna přežilo! Policie řekla, k jakým došla závěrům

Batole hrozivý pád z okna přežilo! Policie řekla, k jakým došla závěrům
Zdroj: AKTU.cz

Co předcházelo pátečnímu neštěstí v Ostravě-Porubě, při kterém vypadlo z okna teprve roční batole, zatím stále není jasné. Policie ale oznámila, že k případu přistupuje jako k ublížení na zdraví z nedbalosti. Podle mluvčí nemocnice chlapeček nadále zůstává ve vážném stavu, je ale mimo ohrožení života.

Obrovské neštěstí se stalo v pátek před sedmou hodinou ráno v Ostravě. Z okna domu na Hlavní třídě vypadlo batole. Podle aktuálních informací mělo vypadnout ze čtvrtého patra. 

Co pádu dítěte předcházelo, není jasné. Policejní mluvčí Eva Michalíková ale v pondělí TN.cz prozradila, že vyšetřovatelé v případu už podnikli první kroky. "V dané věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti," vysvětlila.

Batole skončilo v péči lékařů v kritickém stavu. "Chlapec byl s život ohrožujícím poraněním předán na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava," sdělil mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Související obsah

A v pondělí přišly z nemocnice první dobré zprávy. "Stav dítěte je nadále vážný, ale je mimo ohrožení života," oznámila mluvčí nemocnice Iva Piskalová.

Policie případ nadále řeší. "S ohledem na věk dítěte se ale k události nebudeme blíže vyjadřovat," upozornila Michalíková.

Na začátku roku vypadla z okna i holčička na Brněnsku. Podle obžaloby ji vyhodil otec. Více v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

V prvním pololetí roku 2021 nejvíce zabíjel v Česku covid-19

V prvním pololetí roku 2021 zemřelo podle předběžných dat 76,7 tisíce obyvatel Česka. U 17,2 tisíce z nich bylo jako základní příčina smrti určeno onemocnění covid-19. Ve srovnání s druhým pololetím roku 2020 vzrostl počet zemřelých s touto příčinou o 6,9 tisíce, informuje Český statistický úřad (ČSÚ).

Píše se na Deník.cz