Zahraničí

Tyranka Meghan? Kniha nabízí nový vhled do "války o prince Harryho"

Tyranka Meghan? Kniha nabízí nový vhled do "války o prince Harryho"
Zdroj: Profimedia

Meghan v paláci vládla za pomoci strachu a princ William se bál, že mu zároveň "ukradne" jeho milovaného bratra Harryho. To jsou jen některá tvrzení v nové knize, která popisuje napjaté poměry v britské královské rodině.

"Nemám v popisu práce lidi rozmazlovat." To byla prý slova Meghan Markle, když jí jeden ze zkušených zaměstnanců paláce konfrontoval kvůli tomu, jak se chová k ostatnímu personálu. Vévodkyně ze Sussexu podle nové kontroverzní knihy, která popisuje poměry na královském dvoře, na setkáních pracovníky paláce ponižovala, křičela na ně a "vládla za pomoci strachu."

Nejbližší přátelé a blízcí spolupracovníci Meghan nařčení odmítli, prý ani nemůžou být dál od pravdy, protože podle nich je Meghan laskavá, píše britský Mirror. Autorem knihy je Robert Lacey, který se britské královské rodině věnuje dlouhodobě a jako poradce se podílel mimo jiné na úspěšném seriálu Koruna. Napětí v královské domácnosti prý vládlo už od roku 2017.

Související obsah

Podle nové verze knihy Battle of the Brothers (Bitva bratrů) princ William věřil, že Meghan mu "krade jeho milovaného bratra (Harryho)" a dělalo mu "velké starosti," když se objevila obvinění, že Meghan lidi kolem sebe šikanuje. Rozbroje byly prý tak vážné, že se starší z bratrů rozhodl, že od sebe svou a Harryho domácnost oddělí.

"Meghan vládla pomocí strachu. Tolik lidí to říkalo. Nic pro ni nikdy nebylo dost dobré. Ona personál při jednáních ponižovala, křičela, vyhazovala lidi z řetězových pracovních mailů. A pak chtěla vědět, proč nic neudělali," cituje autor knihy jeden ze zdrojů od dvora. Meghan kvůli nevhodnému chování prý lidé konfrontovali už v roce 2017 - v době, kdy se s Harrym zasnoubila.

Obvinění ze šikany už oficiálně řeší i královský palác, ale podle Mirroru čerstvé zprávy naznačují, že vyšetřování stále pokračuje a uzavře se nejspíš až příští rok. Konkrétně palác prověřuje nařčení, že Meghan loni ode dvora vyštvala dva zaměstnance.

Napětí v britské královské rodině trvá už delší dobu, nezměnilo to ani narození dcery Harryho a Meghan:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz