Domácí

Předpověď na měsíc: Po tropech se ochladí, bouřky se můžou vrátit

Předpověď na měsíc: Po tropech se ochladí, bouřky se můžou vrátit
Zdroj: Getty Images

I když uplynulé dny daly zavzpomínat na vlny veder z předchozích let, podle měsíčního výhledu počasí, který v pondělí odpoledne zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), se v následujícím období dočkáme mírného ochlazení. Teploty se ale stále budou držet v (nad)průměrném pásmu. Přijdou ale i další srážky.

"Předpokládáme, že období od 21. června do 18. července bude na našem území jako celek teplotně průměrné až slabě nadprůměrné. Po velmi teplém 24. týdnu (od 14. do 20. června) přichází pozvolné ochlazování," uvádějí meteorologové na úvod měsíční předpovědi počasí.

Ze čtyř nadcházejících týdnů bude podle expertů pravděpodobně nejteplejší ten současný (od 21. června). "Následně by průměrné týdenní teploty měly postupně klesat, ale i tak se budou pohybovat většinou v intervalech běžných teplot pro danou roční dobu," uklidňují meteorologové všechny, které děsí výraznější ochlazení.

Související obsah

Podle výpočtů odborníků bude největší rozptyl teplot v týdnu od 12. července, kdy ty ranní mohou výjimečně klesnout i pod deset stupňů a ty odpolední naopak vystoupat k tropické třicítce.

"Z hlediska celkového množství srážek předpokládáme, že období bude na území ČR jako celek průměrné až slabě nadprůměrné. Nejvíce srážek očekáváme, co se týká celostátního průměru, v prvním (od 21. 6) předpovědním týdnu, v ostatních týdnech by se úhrny měly pohybovat v blízkosti dlouhodobých průměrů pro toto roční období," informoval ČHMÚ.

Meteorologové pro celé území ČR vyhlásili výstrahu před silnými bouřkami. Přívaly vody či padající kroupy trápily řadu regionů už během pondělka. "Během úterka bude bouřková činnost přechodně slábnout, silné bouřky se ale mohou objevit i v dalších dnech, přičemž mohou ojediněle zvedat zejména hladiny menších toků. A to především v oblastech, kde již bude vyšší nasycenost území," uvedli experti.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Objevilo se další ohnisko ptačí chřipky

Českem se dál šíří ptačí chřipka. Páté letošní ohnisko se nachází v Pardubickém kraji, konkrétně na kachní farmě v obci Lipoltice poblíž Přelouče. Společnost PERENA nahlásila postupný úhyn 380 kusů z celkem 3 500 chovaných kachen, uvedla v neděli Státní veterinární správa ČR. Vyšetření potvrdilo, že se jedná o ptačí chřipku typu H5N1, tedy o variantu potenciálně přenosnou na člověka. Veterináři zbývající drůbež nechají utratit.

Píše se na Deník.cz