Domácí

Po tropických dnech přijde ochlazení! Udeří i silné bouřky. PŘEDPOVĚĎ

Po tropických dnech se tento týden postupně ochladí. Teploty však i nadále budou velmi vysoké. Počítat navíc musíme se silnými bouřkami, které mohou sužovat Česko až do pátku.

"Nad střední Evropou se bude nadále vlnit frontální rozhraní oddělující teplý vzduch na východě od chladnějšího na západě. Ve druhé polovině týdne se nad střední Evropou bude udržovat nevýrazné tlakové pole,“ uvádí na webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


V pondělí bude oblačno až polojasno, přechodně i zataženo. V noci se zejména v Čechách mohou objevit přeháňky i bouřky. Nejnižší noční teploty budou mezi 21 až 16 °C, přes den teploměry naměří až 32 °C, ve východní části České republiky bude místy až 34 °C.

Související obsah


Od pondělní půlnoci je v platnosti výstraha před vysokými teplotami. Ta platí až do pondělních 22:00 pro Středočeský, Jihočeský, Královéhradecký, Pardubický, Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský kraj a Vysočinu.


Do úterní půlnoci zůstává v platnosti také varování před požáry pro Prahu, Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký, Liberecký, Královéhradecký, Pardubický, Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský kraj a Vysočinu.

Výstraha:

Zdroj: ČHMÚ


Meteorologové varují také před silnými bouřkami. Výstraha platí od pondělní 14. hodiny do úterní půlnoci pro Prahu, Středočeský, Jihočeský, Ústecký, Liberecký, Královéhradecký, Pardubický, Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský kraj a Vysočinu.


"Očekává se možný výskyt silných bouřek s přívalovými srážkami kolem 40 mm, nárazy větru kolem 70 km/h a kroupy,“ uvádí odborníci.

V platnosti je nově také výstraha před velmi silnými bouřkami. Ta platí od úterní půlnoci do 10:00 pro Prahu, Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký, Liberecký, Královéhradecký a Pardubický kraj a Vysočinu. Kompletní přehled naleznete v tomto článku.


Úterý bude ve znamení oblačné až zatažené oblohy, přechodně může být i polojasno. Během dne se na většině území objeví přeháňky, místy také silné bouřky. Noční teploty se budou pohybovat mezi 19 až 15 °C, přes den se teploty vyšplhají až na 28 °C, při déletrvající zmenšené oblačnosti naměříme i 30 °C.

Související obsah


Ve středu bude oblačno až polojasno, přechodně i zataženo. Opět musíme počítat s přeháňkami a bouřkami. Nejnižší noční teploty budou mezi 20 až 16 °C, během dne teploty dosáhnou až 26 °C, na východě kolem 28 °C.


Ve čtvrtek očekávají meteorologové oblačno až zataženo, přechodně polojasno. Také v tento den si musíme přibalit deštníky. Místy se objeví přeháňky i bouřky. V noci teploty spadnou na 14 °C, přes den bude až 24 °C, na Moravě a ve Slezsku teploměry naměří až 29 °C.


Závěr pracovního týdne bude oblačný až zatažený. Výjimkou v pátek nebudou bouřky a přeháňky. Noční teploty klesnou až na 12 °C, přes den se dočkáme maximálně 24 °C.

Související obsah


Následující dny budou polojasné až oblačné, místy s přeháňkami, ojediněle také bouřkami. V noci teplota klesne na 16 až 11 °C, nejvyšší denní teploty budou mezi 20 až 25 °C, postupně se vyšplhají až na 29 °C.

Podívejte se na předpověď počasí:

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz