Domácí

Po úniku chemikálií v Plzni zemřeli tři lidé. Zápach řešili hasiči už o den dřív!

Plzeňští kriminalisté stále vyšetřují páteční únik nebezpečných látek v jedné z tamních firem. Havárie si vyžádala celkem tři oběti. Zasažená část firmy je momentálně mimo provoz. Likvidace následků potrvá ještě několik dní.

Nebezpečné látky zasáhly celkem sedm zaměstnanců firmy, která se zabývá likvidací průmyslových kalů. Tři z nich nepřežili. Zásah hasičů skončil až druhý den dopoledne. Ve stejném areálu byli i den před samotnou havárií. Už tehdy lidé v okolí cítili zápach.

"Změřili jsme koncentrace, zjistili jsme, že se nejednalo o nebezpečnou látku, která by ohrožovala nějakým způsobem zdraví lidí a pracovníci firmy byli poučení, aby tento stav, který se jim tam vyskytl, nějakým způsobem vyřešili," sdělil mluvčí hasičů Petr Poncar.

Související obsah

Jestli měly oba úniky plynů něco společného, zatím není jasné. Celou situací se teď zabývají plzeňští kriminalisté. "Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti," sdělila policejní mluvčí Michaela Raindlová.

S likvidací následků po úniku nebezpečných látek bude v areálu pomáhat specializovaná firma. Ta dorazí během úterý a na místě budou její pracovníci několik dní.

"Linka v Plzni-Skvrňanech je v tuto chvíli stabilizovaná a je zastavená. Provoz tam neběží. Provádíme veškeré kroky, abchom měli jistotu, že postupy, které předcházely té nehodě, byly v pořádku. Nebo zda tam případně nenastalo pochybení," vysvětlila mluvčí firmy Kateřina Kodadová.

Podle informací TV Nova už je poslední z hospitalizovaných doma a měl by být bez vážnějších následků.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz