Domácí

ON-LINE: Do Česka se vrátily bouřky! Udeří ještě větší silou než dřív

Českou republiku po tropických dnech zasáhly silné bouřky. V pondělí dorazila první vlna, která se během úterního dopoledne přesunula do Polska a Německa. Už ale postupně přes ČR přichází nová vlna. Nejintenzivnější bouřky budou podle meteoroložky Dagmar Honsové v noci ze středy na čtvrtek. Počasí sledujte aktuálně v naší on-line reportáži.

Od půlnoci z pondělí na úterý až do úterní desáté hodiny dopoledne platila pro většinu Česka výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před velmi silnými bouřkami. Během úterního dne si lidé zřejmě na chvilku odpočinou. Už odpoledne má ale podle meteorologů přijít další vlna bouřek. Ty budou podle ČHMÚ pokračovat až do noci ze čtvrtka na pátek.

 

ČHMÚ v úterý dopoledne upřesnil výstrahu před bouřkami na dnešní den. Silné bouřky by se odpoledne měly vrátit nejprve do Slezska. Od 15 hodin platí výstraha pro Moravskoslezský kraj a část Olomouckého, konkrétně okresy Jeseník a Šumperk. "Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek s přívalovými srážkami kolem 30 mm, nárazy větru kolem 70 km/h a kroupami," uvedl ČHMÚ. Výstraha platí do 21 hodin.

Od 22 hodin pak platí varování před silnými bouřkami pro Středočeský kraj (okresy Čáslav, Kutná Hora a Vlašim), Jihočeský kraj, Plzeňský kraj (okresy Horažďovice, Klatovy, Nepomuk a Sušice), Vysočinu a Jihomoravský kraj. Varování platí do 5. hodiny ranní.

Výstraha ČHMÚ na 22. června 2021:

Zdroj: ČHMÚ

Nejsilnější bouřky budou podle meteoroložky Dagmar Honsové v noci na čtvrtek. "Nejintenzivnější bouřky přijdou v noci ze středy na čtvrtek. Na našem území by se měl střetnout velmi teplý vzduch, který je nyní nad východní Evropou, a chladnější vzduch, který je nad západní Evropou. Takže se máme na co těšit," uvedla meteoroložka Dagmar Honsová ve Snídani s Novou

Poslechněte si, co nás podle Honsové čeká:

První problémy bouřky způsobily už v pondělí. Například na Znojemsku spadl strom do kolejiště. "Událost se obešla bez zranění. Osm lidí bylo nutné z vlaku evakuovat," oznámil mluvčí hasičů před osmou večer.

Z důvodu silných bouřek bylo v sedm hodin ráno bez proudu zhruba devět tisíc domácností společnosti EG.D. V drtivé většině případů se jednalo o poruchy způsobené pádem stromů a větví do vedení.

Bouřka a přívalové deště trápily také východ Čech, zejména Orlickoústecko a Chrudimsko. Podívejte se na reportáž TV Nova: 

Průtrže mračen a silné bouřky hrozí i nadále:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Píše se na Deník.cz