Zahraničí

Ideální letní dovolená? Vyrazte na nejbezpečnější místa! PŘEHLED

Ideální letní dovolená? Vyrazte na nejbezpečnější místa! PŘEHLED
Zdroj: Profimedia

Klidná dovolená s minimem turistů a bez problémů s koronavirem? I to je letos možné. Stačí si jen vybrat správnou destinaci. Podívejte se na žebříček 12 nejbezpečnějších evropských ostrovů.

Prožít letos klidnou dovolenou v zahraničí a užít si volné a slunečné dny je snem nejednoho z nás. Je však stále důležité dávat pozor, kam cestujeme. Organizace European Best Destinations (EBD) nyní zveřejnila seznam top bezpečných evropských ostrovů.


Odborníci se zaměřovali především na to, kolik v dané destinaci přibývá pacientů s covidem-19, jaká jsou aktuální platná opatření a zda úřady uznávají osvědčení o očkování.

Související obsah


"Ve vybraných destinacích nevyžadují karanténu po příjezdu u lidí, kteří se prokáží negativním testem, nebo potvrzením o očkování proti koronaviru,“ uvádí organizace. I nadále však odborníci nabádají k opatrnosti a slabším jedincům se zdravotními problémy radí odložit cestu do doby, než dostanou také druhou dávku vakcíny proti covidu-19.


V žebříčku nejbezpečnějších ostrovů se na prvním místě umístilo portugalské souostroví Madeira. Tamní vláda dokonce cestujícím nabízí jeden test zdarma. Ten si turisté mohou udělat buď při příjezdu, je možné se však nechat otestovat pohodlně před odjezdem.


Další vhodnou destinací je ostrov Porto Santo, který je součástí souostroví Madeira. Jedním z nejbezpečnějších míst je také Malta.


V první desítce se umístila také oblíbená turistická destinace Čechů, kterou je Chorvatsko. Z hlediska bezpečnosti je ideální ostrov Korčula. Podle tamní vlády je ale naprosto bezpečných všech 78 ostrovů a 524 ostrůvků.

Češi na dovolenou často berou své mazlíčky. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz