Zahraničí

Ideální letní dovolená? Vyrazte na nejbezpečnější místa! PŘEHLED

Ideální letní dovolená? Vyrazte na nejbezpečnější místa! PŘEHLED
Zdroj: Profimedia

Klidná dovolená s minimem turistů a bez problémů s koronavirem? I to je letos možné. Stačí si jen vybrat správnou destinaci. Podívejte se na žebříček 12 nejbezpečnějších evropských ostrovů.

Prožít letos klidnou dovolenou v zahraničí a užít si volné a slunečné dny je snem nejednoho z nás. Je však stále důležité dávat pozor, kam cestujeme. Organizace European Best Destinations (EBD) nyní zveřejnila seznam top bezpečných evropských ostrovů.


Odborníci se zaměřovali především na to, kolik v dané destinaci přibývá pacientů s covidem-19, jaká jsou aktuální platná opatření a zda úřady uznávají osvědčení o očkování.

Související obsah


"Ve vybraných destinacích nevyžadují karanténu po příjezdu u lidí, kteří se prokáží negativním testem, nebo potvrzením o očkování proti koronaviru,“ uvádí organizace. I nadále však odborníci nabádají k opatrnosti a slabším jedincům se zdravotními problémy radí odložit cestu do doby, než dostanou také druhou dávku vakcíny proti covidu-19.


V žebříčku nejbezpečnějších ostrovů se na prvním místě umístilo portugalské souostroví Madeira. Tamní vláda dokonce cestujícím nabízí jeden test zdarma. Ten si turisté mohou udělat buď při příjezdu, je možné se však nechat otestovat pohodlně před odjezdem.


Další vhodnou destinací je ostrov Porto Santo, který je součástí souostroví Madeira. Jedním z nejbezpečnějších míst je také Malta.


V první desítce se umístila také oblíbená turistická destinace Čechů, kterou je Chorvatsko. Z hlediska bezpečnosti je ideální ostrov Korčula. Podle tamní vlády je ale naprosto bezpečných všech 78 ostrovů a 524 ostrůvků.

Češi na dovolenou často berou své mazlíčky. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz