Zahraničí

Cesty z Evropy i světa jsou pro Čechy snazší, pravidla zmírnilo i Řecko

Cesty z Evropy i světa jsou pro Čechy snazší, pravidla zmírnilo i Řecko
Zdroj: Getty Images

Pondělí 21. června není jen prvním letním dnem, ale také dnem, od kterého se Čechům usnadňuje návrat z několika evropských i světových zemí. A jednodušší je nově i cesta do Řecka – turisty oblíbená destinace totiž zmírnila podmínky vstupu na své území.

Nově se mohou Češi z cest bez omezení vracet například ze Spojených států, ale také z některých asijských zemí. "Od 21. 6. se do zelené kategorie zařazuje Albánie, Finsko, Hongkong, Libanon, Macao, Severní Makedonie, USA, Srbsko a Tchaj-wan," informovalo české ministerstvo zahraničí na twitteru. To znamená, že návrat odsud je naprosto "bezbolestný," bez nutnosti podstoupit testy nebo karanténu.

Aktuální cestovatelský semafor:

Oranžové, tedy se středním stupněm rizika, jsou nyní Andorra, Belgie, Francie, Litva, Řecko, Slovinsko a Švédsko. Všichni pasažéři cestující z oranžových zemí musí vyplnit příjezdový formulář a pokud nejsou očkovaní nebo v nedávné době neprodělali covid, týká se jich také testování. V červené kategorii jsou Azorské ostrovy. Podrobný přehled pravidel pro návrat do Česka najdete na stránkách ministerstva zahraničí ZDE.

A to není jediná dobrá zpráva. Všichni, kteří chtějí co nejdřív odjet na dovolenou do Řecka, to nyní mají jednodušší. "Řecko dnes zavádí nové podmínky vstupu na své území. Nově bude stačit pouze negativní antigenní test, nikoli PCR. Osvobozeny od této povinnosti jsou nově také děti do 12 let," informoval v pondělí ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD).

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz