Domácí

Vypjaté chvíle: Strážníci bojovali o život seniora. Zastavilo se mu srdce

O život muže z Ostravy bojovali v noci na úterý strážníci. 76letého muže, který použil k zavolání senior linku, našli strážníci u domu, pak se mu ale zastavilo srdce.

76letému muži, který žije sám, se udělalo špatně. Měl potíže s dechem a tlačilo ho na prsou. Chtěl si přivolat pomoc senior linkou, jenže zmáčkl špatné tlačítko: podezřelá osoba.

"Po přijetí aktivace linky operátor na místo ihned vyslal nejblíže situovanou hlídku. Senior nebyl schopen s hlídkou komunikovat, pouze rukou ukazoval na svůj hrudník," popsal situaci ostravský policejní mluvčí Jindřich Machů.

Související obsah

Hlídka okolí domu prohledala, nikdo cizí však na místě nebyl. Muži se ale mezi tím přitížilo. "Stav se začal náhle zhoršovat a po krátké chvíli u něho došlo k zástavě srdce. Strážníci ihned zahájili nepřímou masáž srdce. V té pokračovali střídavě i se zdravotníky po jejich příjezdu na místo," dodal Machů.

Seniora pak převezli do nemocnice. Podobně strážníci zasahovali v polovině května, kdy se mladému muži udělalo nevolno. I v tomto případě museli strážníci oživovat.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz