Domácí

Vypjaté chvíle: Strážníci bojovali o život seniora. Zastavilo se mu srdce

O život muže z Ostravy bojovali v noci na úterý strážníci. 76letého muže, který použil k zavolání senior linku, našli strážníci u domu, pak se mu ale zastavilo srdce.

76letému muži, který žije sám, se udělalo špatně. Měl potíže s dechem a tlačilo ho na prsou. Chtěl si přivolat pomoc senior linkou, jenže zmáčkl špatné tlačítko: podezřelá osoba.

"Po přijetí aktivace linky operátor na místo ihned vyslal nejblíže situovanou hlídku. Senior nebyl schopen s hlídkou komunikovat, pouze rukou ukazoval na svůj hrudník," popsal situaci ostravský policejní mluvčí Jindřich Machů.

Související obsah

Hlídka okolí domu prohledala, nikdo cizí však na místě nebyl. Muži se ale mezi tím přitížilo. "Stav se začal náhle zhoršovat a po krátké chvíli u něho došlo k zástavě srdce. Strážníci ihned zahájili nepřímou masáž srdce. V té pokračovali střídavě i se zdravotníky po jejich příjezdu na místo," dodal Machů.

Seniora pak převezli do nemocnice. Podobně strážníci zasahovali v polovině května, kdy se mladému muži udělalo nevolno. I v tomto případě museli strážníci oživovat.

ts, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz