Domácí

Rekordní dražba. Palác v samém centru Prahy nabízí stát za obří sumu!

Rekordní dražba. Palác v samém centru Prahy nabízí stát za obří sumu!
Zdroj: uzsvm.cz

Stojí přímo v centru Prahy, jen kousek od Václavského náměstí a náměstí Republiky. A teď je k mání. Stát nabídne v aukci Palác Broadway. Dražby se ale mohou zúčastnit jen ti nejzámožnější zájemci – o rozsáhlý objekt musí složit kauci ve výši 20 milionů korun, vyvolávací cena je přitom přes miliardu korun, což je nejvíc v historii úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

"Jedná se o unikátní investiční příležitost a zároveň o prodej s nejvyšší vyhlášenou minimální cenou v historii ÚZSVM," uvedl úřad v úterý v tiskové zprávě.

"Věřím, že areál Paláce Broadway brzy nalezne nového majitele, který dokáže této kulturní památce vrátit dřívější slávu a vdechnout jí nový život. Jedná se o unikátní investiční příležitost v lukrativní části Prahy. Tento prodej je zcela ojedinělý i co do vyhlašované částky,“ prohlásila generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.

Elektronická aukce Paláce Broadway, známého také jako Palác Sevastopol, začne 14. září v 9 hodin a potrvá do 16. září do 12 hodin. Před začátkem aukce musí zájemci složit kauci ve výši 20 milionů korun. Nejnižší podání v elektronické aukci bylo stanoveno na miliardu a 50 milionů korun. Termíny prohlídek budovy pro zájemce jsou naplánovány v průběhu léta v češtině i angličtině.

Související obsah

Funkcionalistická stavba, která leží mezi ulicemi Na Příkopě a Celetná, je tvořena třemi propojenými trakty a pochází ze 30. let 20. století. Dům patří k největším funkcionalistickým novostavbám v historickém jádru Prahy. Budova nejprve sloužila pro potřeby italských spořitelen a v části komplexu se nacházely byty. Po roce 1980 byla budova upravena k administrativním účelům. V suterénu bylo v roce 1938 otevřeno kino s tehdy nejmodernějším projekčním a zvukovým zařízením. V současnosti tyto prostory využívá Divadlo Broadway.

ÚZSVM se o rozsáhlý komplex stará od roku 2016, převzal ho od někdejší Správy železniční dopravní cesty, nyní Správy železnic. Úřad nejprve palác nabídl dalším státním institucím, žádná o něj ale neměla zájem. Proto proběhne elektronická aukce.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz