Domácí

"Miro, musíš vyhrát!": Po pádu letadla je na tom fotograf Rolling Stones zle

"Miro, musíš vyhrát!": Po pádu letadla je na tom fotograf Rolling Stones zle
Zdroj: Profimedia.cz

Uznávaný slovinský fotograf Miro Majcen leží po nedělním pádu historického letadla na Písecku v kritickém stavu v pražské vinohradské nemocnici. Podle kolegů z portálu 24ur je v umělém spánku. Všichni si nyní přejí jediné, aby boj o život vyhrál. Plné uzdravení mu už dříve popřáli i přátelé slavného pilota Red Bullu, který při nehodě zahynul.

Redaktoři ze zpravodajského portálu 24ur jsou otřeseni zprávou o nehodě uznávaného slovinského fotografa Mira Majcena nedaleko Písku. Majcen je totiž jejich kolegou a když nemohou být s ním, alespoň na dálku mu poslali skrz sociální sítě vzkaz.

"Miro, tuhle bitvu musíš vyhrát!!!" přejí si lidé v redakci. Jak upozorňují, s fotografem to zatím nevypadá příliš dobře. "Podle našich informací je Miro Majcen v kritickém stavu, v umělém spánku, je ale také v extrémně dobrých rukou v nemocnici," stojí v prohlášení.

Ze Slovinska komunikují s českou stranou prostřednictvím konzulátu. Redakci nyní bombardují lidé, kteří muži přejí brzké uzdravení. "Všechny hovory a přání k rychlému návratu nás nepřekvapují. Miro se dotkl všech, které zachytil prostřednictvím svého objektivu. Některé z jeho fotografií se již staly legendárními a Miro byl také několikrát za svou práci odměněn," vysvětlují kolegové.

Související obsah

Majcen miluje focení i létání. Jeho práci dokázala ocenit i kapela Rolling Stones, která si ho dokonce vybrala za svého jediného oficiálního fotografa na jednu z koncertních šňůr. Zaujal je fotkou pořízenou nad jezerem Bled, které připomínalo tvarem znak kapely.

Miro Majcen skončil s těžkým poraněním v nemocnici po nedělní havárii amerického cvičného letounu T-28 Trojan poblíž obce Jickovice. Historické letadlo se z doposud nezjištěných příčin zřítilo při cestě z polské výstavy. 

"Přesné příčiny a okolnosti tohoto neštěstí jsou předmětem vyšetřování pracovníků Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. Případem se budou nadále zabývat písečtí kriminalisté," uvedla mluvčí policie Štěpánka Schwarzová.

Při nehodě zemřel zkušený pilot Rainer Steinberger. Jeho zdrcení přátelé z akrobatické skupiny The Flying Bulls také doufají, že bude alespoň fotograf brzy v pořádku. "Přejeme mu brzké a úplné uzdravení," vzkázali prostřednictvím sociálních sítí.

Více o nehodě historického letadla se dozvíte i v reportáži:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Kateřina Šimáčková zvolena soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Shromáždění Rady Evropy v úterý podle informací České justice zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) za Českou republiku. Šimáčková se stane třetím soudcem ESLP za Českou republiku. Úřadu se ujme po Aleši Pejchalovi, kterému končí mandát 31. října.

Píše se na Deník.cz