Domácí

Žena klikla na odkaz inzerátu, přišla o tisíce! Podvodníky hledá policie

Policisté z Olomoucka hledají podvodníky, kteří lákají peníze z lidí přes internet. Kvůli podvodnému inzerátu a kliknutí na odkaz přišla jedna žena o tisíce korun.

Přerovská policie řeší případ ženy, která chtěla přes inzertní portál prodat knihu. Nejen, že za ni žádné peníze nedostala, ale navíc přišla i o své vlastní úspory.

"Prodávající přišel odkaz, na který klikla a vyplnila údaje potřebné k přepravě a zaslání peněz. Poté zjistila, že jí z účtu byla třikrát stržena platba na skrytý účet do zahraničí a celkem přišla o 13 tisíc korun," přiblížil praktiky podvodníků policejní mluvčí Libor Hejtman.

Související obsah

Podvodné nákupy nebo inzeráty nejsou na internetu ojedinělé. Také na olomoucké policisty se obrátil mladý muž, který přes inzertní portál chtěl koupit grafickou kartu, prodejci po domluvě na účet poslal 25 tisíc korun, ale karta mu nepřišla a prodejce přestal komunikovat.

V obou případech hrozí internetovým podvodníkům až dvouletý trest. Policie nabádá, aby lidé neposílali peníze ve virtuálním prostředí nikomu, koho neznají a u koho si nemůžou ověřit jeho identitu. Neměli by ani klikat na zaslané odkazy od neznámých osob a vyplňovat své bankovní údaje.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz