Domácí

Žena klikla na odkaz inzerátu, přišla o tisíce! Podvodníky hledá policie

Policisté z Olomoucka hledají podvodníky, kteří lákají peníze z lidí přes internet. Kvůli podvodnému inzerátu a kliknutí na odkaz přišla jedna žena o tisíce korun.

Přerovská policie řeší případ ženy, která chtěla přes inzertní portál prodat knihu. Nejen, že za ni žádné peníze nedostala, ale navíc přišla i o své vlastní úspory.

"Prodávající přišel odkaz, na který klikla a vyplnila údaje potřebné k přepravě a zaslání peněz. Poté zjistila, že jí z účtu byla třikrát stržena platba na skrytý účet do zahraničí a celkem přišla o 13 tisíc korun," přiblížil praktiky podvodníků policejní mluvčí Libor Hejtman.

Související obsah

Podvodné nákupy nebo inzeráty nejsou na internetu ojedinělé. Také na olomoucké policisty se obrátil mladý muž, který přes inzertní portál chtěl koupit grafickou kartu, prodejci po domluvě na účet poslal 25 tisíc korun, ale karta mu nepřišla a prodejce přestal komunikovat.

V obou případech hrozí internetovým podvodníkům až dvouletý trest. Policie nabádá, aby lidé neposílali peníze ve virtuálním prostředí nikomu, koho neznají a u koho si nemůžou ověřit jeho identitu. Neměli by ani klikat na zaslané odkazy od neznámých osob a vyplňovat své bankovní údaje.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz