Zahraničí

"Shnij ve vězení!" U řeckého soudu stanul Babis, který zabil manželku

Před soudem v Athénách stanul v úterý Babis Anagnostopoulos, aby před soudcem zopakoval přiznání k vraždě manželky Caroline. Původně pilot přitom tvrdil, že ji zabili lupiči, kteří se vlámali do jejich domu. Jeho příchod k soudu sledovali i demonstranti, kteří si nebrali servítky. Žalobci pro mladého muže požadují doživotí.

"Zrůdo, shnij v pekle!" To byla některá ze slov, která shromáždění lidé před budovou soudu v řecké metropoli pokřikovali směrem k Babisi Anagnostopoulosovi, kterého na slyšení přivedla po zuby ozbrojená eskorta. On sám měl navlečenou neprůstřelnou vestu.

Vězeňští dozorci se nechali slyšet, že ještě před převozem ke slyšení se jich Anagnostopoulos, který je zavřený na samotce, ptal, co si o něm lidé myslí a prý se choval jako hlavní hrdina "kriminálního seriálu," píše britský Daily Mail.

Související obsah

Třiatřicetiletý Babis Anagnostopoulos se k vraždě manželky Caroline Crouchové přiznal minulý týden, od té doby sedí v cele. Vypověděl, že ji 11. května uškrtil a potom si vymyslel historku o gangu zlodějů, který se vloupal do jejich domu. Prý proto, aby mohl dál vychovávat malou dcerku. Co si o něm myslí, mu desítky demonstrantů vpálily přímo před budovou soudu.

Obhájci mladého Řeka uvedli, že jejich mandant nehodlá popírat, že je zodpovědný za smrt své britské manželky, ale chtějí dokázat, že k činu došlo v afektu, když se Babis a Caroline hádali.

Související obsah

Žalobci naopak chtějí argumentovat, že pilot helikoptéry vraždu připravoval dopředu. Svoje tvrzení chtějí opřít mimo jiné o to, že z kamery v domě zmizela paměťová karta jen pár hodin před Carolininou smrtí. A data z jejích chytrých hodinek naznačují, že ji manžel uškrtil v době, kdy spala. Ne při hádce.

Kromě vraždy Řek čelí také obvinění z utýrání rodinného psa, kterého podle vyšetřovatelů utopil, aby dodal na věrohodnosti verzi o tom, že za činem stojí gang lupičů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Spalovna v pražských Malešicích bude týden mimo provoz

Ve středu zachvátil spalovnu v Malešicích požár, několik dní až týden bude mimo provoz. Shořela jedna z budov rozsáhlého areálu. Do opětovného zprovoznění spalovny se bude pražský odpad vozit na skládky v okolí metropole.

Píše se na Deník.cz