Zahraničí

Při přestřelce v Barmě zahynulo několik lidí, mluví se o začátku války

Při přestřelce v Barmě zahynulo několik lidí, mluví se o začátku války
Zdroj: APTN

Nejméně čtyři lidé zahynuli a další byli zraněni při úterní přestřelce mezi vojáky barmské armády a lidovými milicemi v druhém největším městě Mandalay. Byl to první přímý ozbrojený střet od doby, kdy se vojenská junta chopila po únorovém převratu moci.

K tvrdým bojům došlo poté, co vojáci zaútočili na budovu, v níž mají základnu milice Lidových obranných sil (PDF). Ty se začaly vyzbrojovat a vycvičovat po krvavém potlačení nenásilných protestů proti vojenskému puči.

“Obklíčili nás, stříleli po nás čtyři ostřelovači a použili i ruční protitankové střely. Museli jsme se stáhnout,“ řekl rádiu Svobodná Asie velitel PDF. Spolubojovníků tam v té chvíli podle něj bylo osm, nevěděl, kolik z nich zahynulo.

Související obsah

Naopak armádní představitelé vydali prohlášení o tom, že vojáci byli napadeni při běžné kontrole. Údajně zastřelili čtyři členy milicí a osm zajali, rovněž tvrdí, že zabavili zbraně. Armáda přiznala několik těžce zraněných.

Podle některých informací zahynuli v bojích dva vysoce postavení důstojníci z ústředního velení armády. Zprávy rovněž hovoří o bombových útocích na armádní objekty. Situace je však nepřehledná, někteří pozorovatelé upozorňují na to, že by mohlo jít o začátek otevřené války proti juntě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz