Krimi

Vyšetřovatelé rozkryli mezinárodní gang. Měl pašovat extázi do Vietnamu

Národní protidrogová centrála (NPC) ve spolupráci s celníky rozkryla mezinárodní gang, který distribuoval tablety extáze přes Česko a Německo do Vietnamu. Vyšetřovatelé v Česku obvinili dvě ženy, další tři lidé jsou stíháni v Německu.

Tablety extáze vyrobené v Nizozemsku měla organizovaná skupina lidí vietnamské národnosti vyvážet právě do Vietnamu. Podle policistů se jednalo o desítky až stovky kilogramů drogy. "Je to trend poslední doby, který ukazuje zvýšení poptávky po tabletách ve východní Asii,“ míní šéf Národní protidrogové centrály (NPC) Jakub Frydrych.


Podle vyšetřovatelů stála v čele skupiny 33letá žena z Prahy, která shromažďovala objednávky a zajišťovala nejen komunikaci, ale také dělení práce. Tablety skupina ukrývala v obalech od kosmetických přípravků, které byly mnohdy k nerozeznání od originálu.

Související obsah


Zásilky byly poté odesílány do Vietnamu leteckou přepravní službou. "První zásilku celní orgány zachytily na letišti v pražské Ruzyni ve skladech při běžné kontrole. Našlo se přes 72 tisíc tablet extáze o hmotnosti 36 kilogramů,“ doplnil zástupce ředitele Sekce pátrání celní správy Michal Šimůnek.


Čeští vyšetřovatelé spolupracovali také s německými celníky kvůli přesunu "hlavní základny“ do Německa. V případu jsou obviněné v Česku dvě ženy, kterým hrozí v případě prokázání viny až 18leté vězení. Další tři lidé jsou stíháni v Německu.


Vyšetřování i nadále pokračuje. Policie přitom nevyloučila, že by mohla obvinit také další lidi, případně by mohlo být rozšířeno trestní stíhání obviněných žen.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz