Naše Česko

Labutí rodinka v Pardubicích tropí neplechu! Blokuje dopravu a štípe

Kolonie pardubických labutí o sobě opět dala vědět. Strážníci občas musí krotit opeřence, aby tamní obyvatele neštípali zobákem. Teď pro změnu celá rodinka zablokovala dopravu.

Větší péči žádné jiné zvíře v Pardubicích nemá. Labutí rodině se dostává pozornosti jako prezidentské koloně. Když je potřeba, musí se úplně všechno zastavit. Z Husovy ulice volali tamní obyvatelé, že kvůli ptákům se zkrátka nedá projet.

Labutí klan na svém chování nemění nic po generace. Dělají to letos, dělali to loni i předloni. A přesně před rokem musely hlídky přitvrdit. "Na konci června se strážníci labutě pokusili odvézt na dva kilometry vzdálené místo," popsal mluvčí pardubické policie Jiří Sejkora.

Související obsah

Tedy z Husovy ulice až ke slepému rameni Labe. Klid byl ale jen dočasný. Za pět dní se opeřenci vrátili a paralyzovali dopravu znovu. Genetický materiál nepřizpůsobivých labutí vzešel patrně ze samce. Je to sedm let, co na lidi útočil i za letu. Nejspíš chránil mláďata a ta teď zlobí na silnicích.

"Dokonce se na nás i vykálel, ale nepomohlo to," přiznal Josef Cach ze Záchranné stanice Pasíčka. Pardubice si od něj oddechli až ve chvíli, kdy byl vypuštěný 35 kilometrů za městem. Ale i tam prý hodně zlobil.

Související obsah

Potravy je na rybnících dost. Strážníci proto prosí, aby lidé krmení labutí omezili. Bude méně štípanců a uleví se už tak zacpanému městu. 
 

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz