Domácí

Vydatné deště houbám prospěly! Podívejte se, co v lesích můžete najít

Vydatné deště houbám prospěly! Podívejte se, co v lesích můžete najít
Zdroj: Thinkstockphotos

Houbařská sezóna je už v plném proudu a lidé mohou v lesích narazit na velké množství hub, zvláště po vydatných deštích, které Česko zasáhly v minulých dnech. Podle odborníků se tak můžeme těšit na pořádnou nadílku.

Přestože ještě před několika týdny sbírali lidé v lese čirůvky májovky nebo závojenky podtrnky, nyní už houbaři mohou narazit také na hřibovité houby. Díky vydatným dešťům by jich mohlo být dost.


"Tam, kde napršelo okolo 50 milimetrů, by mohlo vyrůst značné množství hub. Hlavně když vydrží současné teploty, se pořádně rozjedou hřibovité houby a holuběnky. Vypadá to moc dobře,“ řekl TN.cz mykolog Libor Hejl.

Související obsah


Rostou houby také u vás? Pochlubte se nám se svými úlovky. Fotografie můžete zasílat na
zpravy@nova.cz nebo do zpráv na naše facebookovém profilu TN.cz.


"Vydatný déšť houbám prospěl. Lidé se mohou těšit na celou plejádu hřibovitých hub, například hřib dubový nebo hřib koloděj. Hezky rostou také muchomůrky růžovky, které patří k velmi chutným houbám. Objevují se i lišky a různé druhy žampiónů,“ doplnil další mykolog Libor Tmej.


Odborníci však upozorňují, že někde mohl vydatný déšť houbám spíše uškodit. Především v místech, kde napadlo větší množství srážek. "Když se totiž podhoubí zaplaví, tak nebude vytvářet plodnice,“ vysvětlil Hejl.

Související obsah


Zároveň navíc experti doufají, že se udrží současné teploty. Velká vedra totiž nesvědčí ani houbám. "Co může také uškodit, jsou velmi vysoké teploty,“ uzavřel Tmej.

Podle odborníků taková houbařská sezóna nebyla roky. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz