Domácí

U rakve jen na chviličku. DETAILY rozloučení s Libuší Šafránkovou

Už v pátek se bude moci veřejnost rozloučit v kostele na pražském Spořilově s nedávno zesnulou herečkou Libuší Šafránkovou. Jak ale bude vše na místě probíhat? Praktické detaily posledního rozloučení se dozvíte v následujícím článku.

Veřejnost se s oblíbenou herečkou, představitelkou legendární Popelky, může loučit nejen v pátek od 10 do 14 hodin, ale podle informací TN.cz také v sobotu odpoledne. O víkendu už ovšem ve svatostánku nebude vystavená rakev.

Jak to bude v kostele svaté Anežky České na pražském Spořilově vypadat v praxi? Podle členky tamější farnosti Michaely Tučkové, s níž mluvila reportérka TN LIVE, bude v kostele vytvořený koridor, "kterým budou lidé postupovat k rakvi a následně k východu."

Související obsah

 

Počítá se přitom s tím, že zájemci se budou moci se zesnulou herečkou rozloučit jen velmi krátce, u rakve budou moci pobýt pouze několik vteřin. Postup truchlících a rychlost případné froty bude hlídat přítomná ochranka.

Tučková zároveň jménem organizátorů požádala příchozí, aby kolem kostela nerozestavovali svíčky. A už vůbec je nenosili do interiéru svatostánku, který Šafránková léta navštěvovala. Často i s vnoučaty.  Pro svíčky bude vyhrazený prostor na pietním místě za kostelem v parku. Tam zároveň lidé najdou kondolenční knihu.

Stejně tak mají lidé do kostela nosit jen drobné květinové dary, například plyšáci jsou tabu. "Květiny se po veřejném rozloučení přesunou na pietní místo za kostelem a na obřad s rodinou zůstane jen výzdoba, kterou zajišťuje pro pozůstalé pohřební služba," zmínila Tučková.

Protože se očekává hojná účast veřejnosti, budou pro příchozí připravené mobilní toalety či pítka. Dveře kostela se pro truchlící otevřou až ve zmiňovaných 10 hodin, ranní ptáčata vyjdou naprázdno. Přípravy v kostele nicméně poběží už od šesti hodin ráno.

Související obsah

Po veřejné části rozloučení se kostel dvě hodiny po poledni uzavře a od 16 hodin se s oblíbenou herečkou budou loučit blízcí, kolegové a přátelé na smuteční mši. Ta je pouze pro zvané, ale lidé ji budou moci sledovat na velkoplošných obrazovkách u kostela. Přímý přenos ceremoniálu přineseme na TN.cz a TN LIVE přímým přenosem.

Libuše Šafránková zemřela 9. června ve věku 68 let. Její náhlý skon nezaskočil jen české fanoušky, úmrtí vzbudilo zájem i v zahraničí, kde rovněž generace diváků vyrůstaly při sledování české Popelky se Šafránkovou v hlavní roli.

Připomeňte si, jak o smrti Šafránkové informovala zahraniční média:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz