Domácí

Známý podnikatel měl střílet po lidech brokovnicí. Dostal podmínku

Zakladatel jedné z největších autobusových firem v Česku, Jiří Vařil, dostal u soudu v Liberci podmínku. Původně mu přitom hrozilo až 8leté vězení. Před dvěma lety totiž měl střílet z brokovnice po turistech a o pár měsíců později baseballovou pálkou ohrožovat skupinu lidí v Turnově.

Líčení proběhlo rekordně rychle. Vařil totiž před soudem přiznal úplnou vinu. Rozsudek tak soud mohl vynést už za hodinu a půl. Před dvěma lety před jeho rezidencí zastavilo auto s rodinou turistů. "Pouze, aby se zeptala na cestu do Jizerských hor svých známých, které volala telefonem," popsal Lukáš Paldura z Okresního státního zastupitelství v Liberci.

Vařil vzal brokovnici, vystřelil na zaparkované auto a znovu nabíjel. Podnikatel to připisuje paranoidním stavům. Napadené rodině vyplatil odškodné, a to přes milion korun. "Já jsem byl pod velkým psychickým tlakem. Je mi to líto a té rodině omlouvám," řekl obžalovaný Vařil.

Související obsah

O osm měsíců později měl na autobusovém nádraží v Turnově napadnout skupinu mladých lidí. "Ve chvíli, kdy se s ním odmítali bavit, tak vytáhl basebalovou pálku," uvedl Paldura. "Chvíli byl agresivní a chvíli normální," popsal situaci jeden z napadených mužů Ladislav Konečný.

Hledal jednu rodinu a chtěl vědět, kde bydlí. Výhrůžky střídal s nabízením peněz i drog. Ty si měl dát nakonec sám. "Bílý prášek dal na kapotu auta, narýsoval si to a fouknul nosem," doplnil napadený. Místo až osmi let vězení Vařil od soudu odešel s podmínkou na tři roky. Pomohlo mu doznání viny a odškodnění poškozených.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz