Zahraničí

Drama v Řecku: Kněz u církevního soudu postříkal biskupy kyselinou

Drama v Řecku: Kněz u církevního soudu postříkal biskupy kyselinou
Zdroj: Profimedia

V hororový zážitek se změnilo v Řecku středeční disciplinární řízení s knězem, který je obviněný z obchodování s drogami. Na členy církve, právníky a policistu totiž zaútočil kyselinou.

V hlavním městě Řecka se konalo disciplinární řízení s 37letým knězem pravoslavné církve, který měl být zapletený do drogové kriminality. Jednání však mělo tragickou dohru. Zhrzený kněz potřísnil přítomné kyselinou.


Zasaženo bylo sedm členů církve, dva právníci a jeden policista. Jeden z představených církve útok podle agentury AP označil za "odporný a bezprecedentní". Fotografie z místa útoku v centru Atén ukazují zbytky kyseliny na nábytku a na stěnách místnosti, kde se konalo slyšení.

Související obsah


Ve čtvrtek byl pachatel útoku předveden k soudu už v civilním oblečení, poutech a s těžce ozbrojeným policejním doprovodem. Podle jeho právníka Andrease Theodoropoulose je útočník psychiatrický pacient, který užívá silné léky. "Nechápal plně důsledky svého jednání, ale reagoval na vnímanou nespravedlnost,“ tvrdí Theodoropoulos.

Útok mezitím odsoudili řecká vláda, prezidentka Katerina Sakellaropoulouvá i duchovní vůdce pravoslavných křesťanů, ekumenický patriarcha Bartoloměj I.


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz