Domácí

Tragédie v lomu na Chrudimsku! Zraněnou osobu už se zachránit nepodařilo

Tragédie v lomu na Chrudimsku! Zraněnou osobu už se zachránit nepodařilo
Zdroj: JSDH Slatiňany

Tragédií skončil nález zraněné osoby v lomu Žumberk na Chrudimsku. Hasiči, záchranáři a policisté vyjeli na místo v noci z pátku na sobotu, osobu se podařilo dostat z velmi náročného terénu, i přes veškerou snahu všech zasahujících ale musel lékař konstatovat smrt.

Podle informací hasičů ležela osoba asi 55 metrů hluboko, navíc byla na další římse. Na pomoc do lomu nedaleko Lukavice na Chrudimsku okamžitě vyjely jednotky Integrovaného záchranného systému.

"Čtyři hasiči lezci se slanili k osobě, kterou zajistili nasazením krčního límce, zafixovali do vakuové matrace a ve vanových nosítkách s lezcem byla osoba následně spuštěna na další římsu ve výšce asi 40 metrů ," popsali náročný zásah hasiči Pardubického kraje.

Na druhé římse předali hasiči osobu záchranné službě z Chrudimi, na místo dorazil také vrtulník záchranářů z Hradce Králové. Lékař bohužel podle hasičů musel konstatovat smrt.

Související obsah

Zatím není jasné, jak k celé události došlo. "Okolnostmi této události se již zabývají policisté ," doplnili hasiči na sociálních sítích.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz