Zahraničí

Britský Prymula. Ministr Hancock rezignoval. Porušil opatření, líbal se

Britský Prymula. Ministr Hancock rezignoval. Porušil opatření, líbal se
Zdroj: Profimedia

Kancelář premiéra Borise Johnsona v pátek potvrdila rezignaci britského ministra zdravotnictví Matta Hancocka. Ten přiznal, že v květnu porušil vládní nařízení proti šíření koronaviru, když líbal a objímal svou poradkyni, se kterou nežil v jedné domácnosti.

Stačil jediný snímek a Matt Hancock přišel o svůj post ministra zdravotnictví. O křeslo ho připravil záběr z bezpečnostní kamery, který zveřejnil britský The Sun. Ministr se na něm tiskne ke své poradkyni Gině Coladangelové a líbá ji. Problém je, že snímek byl pořízen v květnu, tedy v době, kdy platilo nařízení udržovat bezpečný odstup mezi lidmi, kteří spolu nežijí ve stejné domácnosti.

"Rozumím obrovským obětem, které museli všichni učinit. My, kteří tvoříme tato pravidla je musíme dodržovat. Proto musím rezignovat,“ řekl Hancock na videu, které zveřejnil na Twitteru. Tvrdí, že nadále bude dělat vše pro to, aby pomohl vyvést Británii z pandemie covidu-19.

Britský premiér Boris Johnson vyjádřil lítost nad odchodem ministra zdravotnictví. S prací, kterou odvedl, byl prý spokojený.

Související obsah

Hanckock byl jednou z hlavních tváří boje proti pandemii. Pravidelně vystupoval v televizi a kladl lidem na srdce, aby dodržovali veškerá vládní opatření. Opozice požadovala jeho rezignaci hned poté, co vyšlo najevo, že udržuje milenecký stav se svou poradkyní. Vytýkali mu střet zájmů i porušení protikoronavirových pravidel.

Hanckock přišel o svůj post podobně jako někdější český ministr zdravotnictví Roman Prymula. I ten rezignoval kvůli nedodržování pravidel, která sám nastavil. Skončil loni v říjnu poté, co deník Blesk zveřejnil fotografie, jak v nočních hodinách odchází z restaurace na pražském Vyšehradě. Všechny přitom v té době musely být kvůli koronaviru uzavřené. 

Skandál Romana Prymuly loni v říjnu otřásl celým Českem:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž, identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab, si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz