Domácí

Přišli o všechno a bojují o život dcer. Mackovým lidé za půlden poslali miliony!

Přišli o všechno a bojují o život dcer. Mackovým lidé za půlden poslali miliony!
Zdroj: Donio.cz

Ničivá větrná smršť na jihu Moravy zasáhla i do života rodiny Mackových z Moravské Nové Vsi. Kromě toho, že tito lidé přišli o prodejnu potravin a tím i zdroj obživy a domov, holčičku Silvu (14) zasáhlo tornádo ve chvíli, kdy jela autobusem domů. Příbuzní ji našli až po několika hodinách, v současné době bojuje o život v nemocnici. U jejich nejstarší dcery navíc našli lékaři nádor na mozku.

Rodina, která po zásahu tornáda bojuje o život dcery (14), přišla ze stejné příčiny o dům i prodejnu potravin – zdroj obživy. Navíc nejstarší dcera (18) bojuje s nádorem na mozku. Na stránce Donio proto vznikla veřejná sbírka, která má rodině pomoci. Ke čtvrté hodině odpolední se podařilo vybrat téměř půl milionu korun. V půl jedenácté večer už to bylo 3 183 963 korun od 4 164 dárců!

Irena Macková společně se svým manželem Markem bydlela v Moravské Nové Vsi, má tři děti, syna Marečka (4), dceru Silvinku (14) a Viktorku (18).

Související obsah

V době, kdy řádilo na jihu Moravy tornádo, se Silvinka vracela autobusem z Hodonína domů. Přírodní síly autobus odhodily o zhruba 30 metrů daleko a totálně ho zdemolovaly. Irena se svou sestrou autobus hledaly několik hodin, jedna pěšky a druhá na kole, jinak se mezi obcemi pohybovat nedalo. Silvinku našly až po několika hodinách, kdy už byl u ní doktor.

Místostarosta obce potvrdil, že o smutné události i probíhající sbírce ví. Dívka je podle něj momentálně v Rakousku, kde bojuje o život.

"Byla při vědomí, měla hrozné bolesti. Byla letecky transportována do vídeňské nemocnice, kde byla celou noc operována. Diagnóza byla hrozná. Silvinka má zlomené tři krční obratle, rozdrcené nohy, pořezaný obličej, rozbitou hlavu. V současné chvíli je v umělém spánku a ve velmi kritickém stavu, objevují se další komplikace," vysvětlila zakladatelka sbírky.

Související obsah

Ostatní členové rodiny podle ní vyvázli s drobnými poraněními. Dům, ve kterém bydleli a zároveň provozovali prodejnu potravin – zdroj obživy, je ale po zásahu tornáda určen k demolici.

Mimo jiné už rok bojují také o zdraví nejstarší dcery Viktorie, které byl diagnostikován nádor v hlavě bez možnosti operativního odstranění. Naštěstí tento nádor roste velmi pomalu a Viktorka je pod lékařským dohledem a chodí na pravidelnou léčbu.

Obrovskou vlnu solidarity vyvolal i příběh paní Kučerové:

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zástupci Finska a Švédska podali přihlášky do NATO

Švédský velvyslanec u NATO Axel Wernhoff a jeho finský protějšek Klaus Korhonen ve středu krátce po osmé hodině ráno předali v centrále Severoatlantické aliance přihlášky svých zemí do NATO, informovala švédská stanice SVT. Ty předtím podepsali ministři zahraničí obou zemí. Schválit je nyní musí všech 30 členů. Turecko už dříve avizovalo, že bude proti.

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz