Domácí

Zbyla jí jen urna syna. Češi se semkli, chtějí paní Kučerové pomoci! NÁVOD

Příběh paní Bohumily Kučerové z Moravské Nové Vsi vyvolal mezi lidmi obrovskou vlnu solidarity. Žena žije sama a ve věku 86 let přišla prakticky o všechno. Dům i zahradu jí ve čtvrtek poničilo tornádo. TV Nova oslovují lidé z celé republiky a nabízejí pomoc. Ve spolupráci s nadací Adra proto vznikla pro paní Kučerovou veřejná sbírka, kam může přispět každý.

Kvůli čtvrtečnímu tornádu přišlo několik lidí o své blízké, jiní o střechu nad hlavou. Větrná smršť zasáhla i dům paní Bohumily Kučerové (86) v obci Moravská Nová Ves. Žena před dvěma měsíci pochovala jednoho ze synů a teď přišla o domov. 

"Akorát synova urna je v pohodě, podívejte se," ukazovala v pátek reportérovi. "Člověku se nechce ani žít, co s tím budete dělat," máchala žena rukou nad katastrofou.

Ve čtvrtek večer jí pomohl syn i sousedi, u kterých přespala. Celý dům byl teprve nedávno opraven, bohužel ale není pojištěný. "Tolik peněz to stálo a není to pojištěné. Můj syn to nechtěl dát pojistit, ani ne dva měsíce to je, co umřel. Chtěla jsem to pojistit, až přijde druhý syn," neskývala zoufalství.

Související obsah

Právě druhý syn jí pomáhá odklízet škody. Je mu ale 55 let a má roztroušenou sklerózu.

Po odvysílání reportáže volaly do redakce desítky lidí i některé organizace. Všichni chtějí paní Kučerové pomoct. Televize Nova se proto spojila s Nadací Adra, která osudem těžce zkoušené seniorce pomůže. Otevřela veřejnou sbírku, kam lidé mohou posílat peníze. 

Související obsah

Dům paní Kučerové se podle statika sice demolovat nebude, žena by ho ale bez pomoci jiných nikdy neopravila. 

Jak probíhal telefonát, který paní Kučerové změnil život, se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Probační služba přestala využívat náramky

Elektronický monitoring odsouzených a obviněných v listopadu skončil. Probační služba totiž měla problémy s dodavatelem náramků firmou SuperCom. Vrátí se tedy k namátkovým kontrolám. Ministerstvo spravedlnosti je na tuto variantu připraveno. Informoval o tom mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.

Píše se na Deník.cz