Domácí

Tornádo má šestou oběť, v brněnské nemocnici zemřela malá holčička!

Tornádo má šestou oběť, v brněnské nemocnici zemřela malá holčička!
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje

Tornádo, které ve čtvrtek večer zdevastovalo části Břeclavska a Hodonínska, má šestou oběť. Zemřela ve Fakultní nemocnici Brno. Podle informací TN.cz jde o teprve dvouletou holčičku, nejspíš z Hodonína.

"Mohu potvrdit úmrtí v souvislosti se čtvrteční událostí, ale vzhledem k věku oběti nebudeme poskytovat žádné bližší informace," uvedla na dotaz TN.cz těsně po 16. hodině mluvčí FN Brno Veronika Plachá. Z jejích slov nepřímo vyplývá, že zmíněnou obětí extrémního počasí je nezletilé dítě.

Podle informací TN.cz jde o holčičku v batolecím věku (2,5 roku), která přes veškerou snahu lékařů podlehla svým zraněním v pátek pozdě večer. Pocházela podle všeho z Hodonína. Zdravotníci v brněnské fakultní nemocnici nadále ošetřují i její matku.

Dívenka se tak stala už šestou obětí extrémně silných bouří a tornáda, které se prohnaly jižní Moravou ve čtvrtek večer. Zraněných záchranáři hlásili více než sto. Větrná smršť poničila na 1200 domů, nespočet aut a dalšího majetku. Prohnala se například částí Hodonína a také obcemi Hrušky, Moravská Nová Ves či Lužice.

Související obsah

Jednou z obětí je také těhotná Slovenka Martina, dcera známého country zpěváka, kterou zabila padající kovová konstrukce.

Obrovská tragédie vyvolala rekordní vlnu solidarity, dobrodinci z celého Česka prostřednictvím různých veřejných sbírek obětem tornáda poslali už stamiliony korun. Do poničených obcí také míří proud dobrovolníků, kterých bylo v neděli tolik, že už pro ně nebylo místo a práce.

Čechy dojal i příběh Bohumily Kučerové, která při větrné smršti přišla téměř o všechno. Pusťte si reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz