Domácí

Tornádo má šestou oběť, v brněnské nemocnici zemřela malá holčička!

Tornádo má šestou oběť, v brněnské nemocnici zemřela malá holčička!
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje

Tornádo, které ve čtvrtek večer zdevastovalo části Břeclavska a Hodonínska, má šestou oběť. Zemřela ve Fakultní nemocnici Brno. Podle informací TN.cz jde o teprve dvouletou holčičku, nejspíš z Hodonína.

"Mohu potvrdit úmrtí v souvislosti se čtvrteční událostí, ale vzhledem k věku oběti nebudeme poskytovat žádné bližší informace," uvedla na dotaz TN.cz těsně po 16. hodině mluvčí FN Brno Veronika Plachá. Z jejích slov nepřímo vyplývá, že zmíněnou obětí extrémního počasí je nezletilé dítě.

Podle informací TN.cz jde o holčičku v batolecím věku (2,5 roku), která přes veškerou snahu lékařů podlehla svým zraněním v pátek pozdě večer. Pocházela podle všeho z Hodonína. Zdravotníci v brněnské fakultní nemocnici nadále ošetřují i její matku.

Dívenka se tak stala už šestou obětí extrémně silných bouří a tornáda, které se prohnaly jižní Moravou ve čtvrtek večer. Zraněných záchranáři hlásili více než sto. Větrná smršť poničila na 1200 domů, nespočet aut a dalšího majetku. Prohnala se například částí Hodonína a také obcemi Hrušky, Moravská Nová Ves či Lužice.

Související obsah

Jednou z obětí je také těhotná Slovenka Martina, dcera známého country zpěváka, kterou zabila padající kovová konstrukce.

Obrovská tragédie vyvolala rekordní vlnu solidarity, dobrodinci z celého Česka prostřednictvím různých veřejných sbírek obětem tornáda poslali už stamiliony korun. Do poničených obcí také míří proud dobrovolníků, kterých bylo v neděli tolik, že už pro ně nebylo místo a práce.

Čechy dojal i příběh Bohumily Kučerové, která při větrné smršti přišla téměř o všechno. Pusťte si reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz