Domácí

Zažila válku, tolik solidarity neviděla! Paní Kučerová chce penězi pomoci

Solidarita lidí překvapila a také dojala Bohumilu Kučerovou (86) z Moravské Nové Vsi. Na účet, který pro ni zřídila Nadace Adra, jen od soboty přišlo už více než 400 tisíc korun. Její příběh dokázal oslovit tisíce lidí. Paní Kučerovou pomoc tak dojala, že chce pomoci i ostatním.

Už třetí den v řadě paní Bohumila uklízí spoušť. Postupný úklid ale odhaluje další a další škody. Ze všeho nejvíc prý potřebuje vyspravit střecha.


"Chlapi mně zadělávají šopu, aby mi tam nepršelo. Slepice naštěstí neodešly ani neuletěly," svěřila reportérovi. "Zatím je to všechno zakryté a uvidíme, jak to dopadne," dodala.

Dobrovolníky, kteří jí pomáhají, si pochvalovala. "Mám tu děvčata, všechno mi uklidí, všechno udělají. A hasiči z okolí Plzně, od Prahy, z Pohořelic, z celé republiky, tady jsou lidi, co pomáhají. Takovou solidaritu jsem neviděla, jak jsem stará. A to jsem zažila i válku!"

Související obsah

"Velice děkuji, nepočítala jsem s takovou podporou, že takové lidi najdu, jak se říká, v nouzi poznáš přítele," neskrývala dojetí seniorka.

Paní Bohumilu dojala i pomoc, kterou jí prostřednictvím Nadace Adra posílají lidé z celé republiky. "Velice moc jim děkuji, velice moc a ať se tedy nezlobí. Já nechci jenom pro mě, já když bych to dostala, tak bych sa rozdělila s druhými, protože potřebují všichni, nejenom já. Já už mám tolik roků, že už ani tolik potřebovat nebudu," zakončila.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz